aptitude_0.8.4-1 - en to nl translation catalogue (1528 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
nl: 
     Taken zijn groepen pakketten en bieden de mogelijkheid om op een eenvoudige manier een met een bepaald doel samengesteld geheel van pakketten te selecteren.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
nl: 
     Deze pakketten zijn nog niet geclassificeerd in debtags, of de database van debtags is niet beschikbaar (het installeren van debtags zou dit probleem kunnen verhelpen).

en: 
    Current library versions:
nl: 
    Huidige bibliotheek-versies:

en: 
    Dependency information will be shown.
nl: 
    Er zal informatie over vereisten worden getoond.

en: 
    Dependency information will not be shown.
nl: 
    Er zal geen informatie over vereisten worden getoond.

en: 
    Size changes will be shown.
nl: 
    Verschillen in grootte worden getoond.

en: 
    Size changes will not be shown.
nl: 
    Verschillen in grootte worden niet getoond.

en: 
    Versions will be shown.
nl: 
    Er zullen versies worden getoond.

en: 
    Versions will not be shown.
nl: 
    Er zullen geen versies worden getoond.

en:                   (terminal interface only)
nl:                   (enkel bij een terminal-interface)

en:        aptitude [options] <action> ...
nl:        aptitude [opties] <actie> ...

en:     ++   --> ENQUEUING
nl:     ++   --> WORDT IN DE WACHTRIJ GEPLAATST

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
nl:     ++   --> WORDT IN DE WACHTRIJ GEPLAATST %s voorziet in %s

en:     ++   --> skipping conflict
nl:     ++   --> conflict wordt overgeslagen

en:     ++   --> skipping, not a conflict
nl:     ++   --> wordt overgeslagen; conflicteert niet

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
nl:     ++   --> wordt overgeslagen; irrelevant in het licht van de parameters

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
nl:     ++   --> wordt overgeslagen; ouder is niet de gekozen versie

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
nl:     ++   --> wordt overgeslagen; de huidige versie voldoet aan de vereiste

en:     ++   --> skipping, version check failed
nl:     ++   --> wordt overgeslagen; versiecontrole mislukte

en:     ++ Examining %F
nl:     ++ %F aan het onderzoeken

en:   %S*%N %s [version %s] %s%n
nl:   %S*%N %s [versie %s] %s%n

en:   (too many to show, the limit is %zu)
nl:   (te veel om te tonen; de limiet is %zu)

en:   Apt version: %s
nl:   Apt-versie: %s

en:   Compiled with Qt %s
nl:   Gecompileerd met Qt %s

en:   Gtk+ support disabled.
nl:   Ondersteuning voor Gtk+ niet actief.

en:   Gtk+ version %d.%d.%d
nl:   Gtk+-versie %d.%d.%d

en:   Gtk-- version %d.%d.%d
nl:   Gtk---versie %d.%d.%d

en:   IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail
      due to dpkg problems may not be completed.
nl:   BELANGRIJK: dit logboek bevat enkel bedoelde acties; acties die mislukken
      wegens dpkg-problemen zijn misschien niet afgerond.

en:   NCurses version %s
nl:   NCurses-versie %s

en:   NCurses version: %s
nl:  NCurses-versie: %s

en:   NCurses version: Unknown
nl:   NCurses-versie: onbekend

en:   Qt support disabled.
nl:   Ondersteuning voor Qt niet actief.

en:   Running on Qt %s
nl:   Wordt uitgevoerd onder Qt %s

en:   apt version %d.%d.%d
nl:   apt-versie %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
nl:   cwidget-versie: %s

en:   libsigc++ version: %s
nl:   libsigc++-versie: %s

en:  (PURGE)
nl:  (WISSEN)

en:  (provided by %F)
nl:  (voorzien door %F)

en:  --gui           Use the GTK GUI even if disabled in the configuration.
nl:  --gui            Gebruik de GTK-GUI zelfs als die
                      in de configuratie uitgeschakeld is.

en:  --no-gui        Do not use the GTK GUI even if available.
nl:  --no-gui         Gebruik de GTK-GUI niet, zelfs als die beschikbaar is.

en:  --no-qt         Do not use the Qt GUI even if enabled in the configuration.
nl:  --no-qt          Gebruik de Qt-GUI niet zelfs als die
                      geactiveerd werd in de configuratie.

en:  --qt            Use the Qt GUI.
nl:  --qt             Gebruik de Qt-GUI.

en:  --with(out)-recommends     Specify whether or not to treat recommends as
                                strong dependencies.
nl:  --with(out)-recommends     Geeft aan of een recommends wel of niet als een sterke
                                vereiste wordt behandeld.

en:  -D              Show the dependencies of automatically changed packages.
nl:  -D               Toon de vereisten van automatisch gewijzigde pakketten.

en:  -F format       Specify a format for displaying search results; see the manual.
nl:  -F indeling      Een opmaak opgeven voor het tonen
                      van de zoekresultaten; zie handleiding.

en:  -O order        Specify how search results should be sorted; see the manual.
nl:  -O ordening      Geef aan hoe zoekresultaten moeten gesorteerd worden;
                      zie handleiding.

en:  -P              Always prompt for confirmation of actions.
nl:  -P               Steeds om een bevestiging vragen voor een actie.

en:  -S fname        Read the aptitude extended status info from fname.
nl:  -S fnaam         Lees de uitgebreide statusinfo van aptitude uit fnaam.

en:  -V              Show which versions of packages are to be installed.
nl:  -V               Toon welke pakketversies geïnstalleerd zullen worden.

en:  -Z              Show the change in installed size of each package.
nl:  -Z               Toon de wijziging in installatiegrootte van elk pakket.

en:  -d              Only download packages, do not install or remove anything.
nl:  -d               Enkel pakketten ophalen, niets installeren of verwijderen.

en:  -f              Aggressively try to fix broken packages.
nl:  -f               Probeer reparaties van defecte pakketten te forceren.

en:  -h              This help text.
nl:  -h               Deze hulptekst.

en:  -i              Perform an install run on startup.
nl:  -i               Voer bij het opstarten een installatieoperatie uit.

en:  -o key=val      Directly set the configuration option named 'key'.
nl:  -o sleutel=val   Zet de configuratie-optie genaamd 'sleutel' rechtstreeks.

en:  -q              In command-line mode, suppress the incremental progress
                      indicators.
nl:  -q               In commandoregelmodus: onderdruk de incrementele
                       voortgangsindicatoren.

en:  -s              Simulate actions, but do not actually perform them.
nl:  -s               Acties simuleren, maar ze niet werkelijk uitvoeren.

en:  -t [release]    Set the release from which packages should be installed.
nl:  -t [release]     Deze release gebruiken om pakketten te installeren.

en:  -u              Download new package lists on startup.
nl:  -u               Haal bij het opstarten nieuwe pakketlijsten op.

en:  -v              Display extra information. (may be supplied multiple times).
nl:  -v               Toon extra informatie. (kan meerdere keren worden opgegeven).

en:  -w width        Specify the display width for formatting search results.
nl:  -w breedte       Geeft de breedte aan voor weergave van zoekresultaten.

en:  -y              Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'.
nl:  -y               Veronderstel 'ja' als antwoord op eenvoudige ja/nee-vragen.

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
nl:  [ %i%% ] (%sB/s, %s te gaan)

en:  [ %i%% ] (stalled)
nl:  [ %i%% ] (blijft steken)

en:  [Working]
nl: [Bezig]

en:  [held]
nl:  [vastgehouden]

en:  add-user-tag    Add user tag to packages/patterns.
nl:  add-user-tag     Voeg gebruikerslabel (user tag) toe aan pakketten/patronen.

en:  autoclean       Erase old downloaded package files.
nl:  autoclean        Wis oude opgehaalde pakketbestanden.

en:  build-dep       Install the build-dependencies of packages.
nl:  build-dep        Installeer de vereisten om het pakket te kunnen bouwen.

en:  changelog       View a package's changelog.
nl:  changelog        Bekijk de log van de wijzigingen aan een pakket.

en:  clean           Erase downloaded package files.
nl:  clean            Wis opgehaalde pakketbestanden.

en:  download        Download the .deb file for a package (apt wrapper).
nl:  download         Haal het .deb-bestand van een pakket op (apt-omhulsel).

en:  forbid-version  Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
nl:  forbid-version  Verbied aptitude naar specifieke pakketversie op te waarderen.

en:  forget-new      Forget what packages are "new".
nl:  forget-new       Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn.

en:  full-upgrade    Perform an upgrade, possibly installing and removing packages.
nl:  full-upgrade     Voer een opwaardering uit die ook kan leiden tot
                       het installeren of verwijderen van pakketten.

en:  hold            Place packages on hold.
nl:  hold             Stel pakketten in als te handhaven.

en:  install         Install/upgrade packages.
nl:  install          Installeer pakketten/waardeer ze op.

en:  markauto        Mark packages as having been automatically installed.
nl:  markauto         Markeer pakketten als automatisch geïnstalleerd.

en:  or
nl:  of

en:  or
nl:  of

en:  provides %s=%s
nl:  voorziet in %s=%s

en:  purge           Remove packages and their configuration files.
nl:  purge            Verwijder pakketten en hun configuratiebestanden.

en:  reinstall       Reinstall a currently installed package.
nl:  reinstall        Herinstalleer een momenteel geïnstalleerd pakket.

en:  remove          Remove packages.
nl:  remove           Verwijder pakketten.

en:  remove-user-tag Remove user tag from packages/patterns.
nl:  remove-user-tag  Verwijder gebruikerslabel (user-tag) van pakketten/patronen.

en:  safe-upgrade    Perform a safe upgrade.
nl:  safe-upgrade     Voer een veilige opwaardering uit.

en:  search          Search for a package by name and/or expression.
nl:  search           Zoek een pakket op op naam en/of op expressie.

en:  show            Display detailed info about a package.
nl:  show             Toon gedetailleerde informatie over een pakket.

en:  showsrc         Display detailed info about a source package (apt wrapper).
nl:  showsrc           Toon gedetailleerde informatie over
                        een broncodepakket (apt-omhulsel).

en:  source          Download source package (apt wrapper).
nl:  source           Haal broncodepakket op (apt-omhulsel.

en:  unhold          Cancel a hold command for a package.
nl:  unhold           Annuleer het handhaven van een pakket.

en:  unmarkauto      Mark packages as having been manually installed.
nl:  unmarkauto       Markeer pakketten als handmatig geïnstalleerd.

en:  update          Download lists of new/upgradable packages.
nl:  update           Haal lijsten van nieuwe/opwaardeerbare pakketten op.

en:  versions        Displays the versions of specified packages.
nl:  versions         Toon de versies van opgegeven pakketten.

en:  which is a virtual package and is not provided by any available package
nl:  wat een virtueel pakket is, waarin door geen enkel beschikbaar pakket wordt voorzien

en:  which is a virtual package, provided by:
nl:  wat een virtueel pakket is, waarin wordt voorzien door:

en:  why             Explain why a particular package should be installed.
nl:  why              Leg uit waarom een bepaald pakket geïnstalleerd moet worden.

en:  why-not         Explain why a particular package cannot be installed.
nl:  why-not          Leg uit waarom een bepaald pakket
                       niet geïnstalleerd kan worden.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a real package and no package provides it
nl: "%s" bestaat in de pakketdatabase, maar het is geen echt pakket en er is geen pakket dat erin voorziet

en: "%s" is a virtual package provided by:
nl: "%s" is een virtueel pakket waarin wordt voorzien door:

en: "%s" is a virtual package provided by:
    
    %s
    You must choose one to install.
nl: "%s" is een virtueel pakket waarin wordt voorzien door:
    
    %s
    U moet er een van kiezen om te installeren.

en: #Broken
nl: #Defect

en: #Broken: %ld
nl: #Defect: %ld

en: %B%s %s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
nl: %B%s %s%b kan nu niet worden opgewaardeerd, maar als het kon, zou het nog op versie %B%s%b gehandhaafd worden.

en: %B%s %s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
nl: %B%s %s%b kan opgewaardeerd worden naar versie %B%s%b, maar wordt gehandhaafd op versie %B%s%b.

en: %B%s %s%b is currently installed.
nl: %B%s %s%b is momenteel geïnstalleerd.

en: %B%s %s%b is not currently installed.
nl: %B%s %s%b is momenteel niet geïnstalleerd.

en: %B%s %s%b is only partly installed; its installation will be completed.
nl: %B%s %s%b is slechts gedeeltelijk geïnstalleerd; de installatie zal worden voltooid.

en: %B%s %s%b was installed automatically; it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
nl: %B%s %s%b was automatisch geïnstalleerd; het wordt verwijderd omdat alle pakketten die ervan afhangen worden verwijderd:

en: %B%s %s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
nl: %B%s %s%b zal automatisch geïnstalleerd worden om te voldoen aan volgende vereisten:

en: %B%s %s%b will be automatically removed because of dependency errors:
nl: %B%s %s%b zal automatisch verwijderd worden wegens fouten met vereisten:

en: %B%s %s%b will be downgraded.
nl: %B%s %s%b zal worden gedegradeerd.

en: %B%s %s%b will be installed.
nl: %B%s %s%b zal worden geïnstalleerd.

en: %B%s %s%b will be re-installed.
nl: %B%s %s%b zal opnieuw worden geïnstalleerd.

en: %B%s %s%b will be removed.
nl: %B%s %s%b zal worden verwijderd.

en: %B%s %s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
nl: %B%s %s%b zal worden opgewaardeerd van versie %B%s%b naar versie %B%s%b.

en: %B%s %s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
nl: %B%s %s%b zal niet worden opgewaardeerd naar de verboden versie %B%s%b.

en: %B%s %s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
nl: %B%s %s%b zal niet opgewaardeerd worden naar versie %B%s%b, om het breken van volgende vereisten te vermijden:

en: %BChoice:%b
nl: %BKeuze:%b

en: %BDefault:%b
nl: %BStandrd:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
nl:  %BDegradeer%b de volgende pakketten:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
nl: %BInstalleer%b de volgende pakketten:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
nl: %BBehoud%b de volgende pakketten op hun huidige versie:%n

en: %BLeave%b the following dependencies %Bunresolved%b:%n
nl: %BLaat%b de volgende afhankelijkheden %Bonopgelost%b:%n

en: %BOption:%b
nl: %BOptie:%b

en: %BRemove%b the following packages:%n
nl: %BVerwijder%b de volgende pakketten:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
nl: %BDoe opwaardering%b van volgende pakketten:%n

en: %BValue:%b
nl: %BWaarde:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
nl: %BWAARSCHUWING%b: er worden niet vertrouwde versies van de volgende pakketten geïnstalleerd!%n%nNiet vertrouwde pakketten kunnen%Bde veiligheid van uw systeem compromitteren%b. Ga enkel verder met de installatie als u zeker bent dat u dat wilt.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
nl: %F: deze versie van %s is van een %Bniet vertrouwde bron%b! Dit pakket installeren zou een kwaadwillige indringer kunnen binnenlaten die uw systeem beschadigt of overneemt.

en: %d (%+d) broken | %d (%+d) broken
nl[0]: %d (%+d) defect
nl[1]: %d (%+d) defect

en: %d (%+d) new | %d (%+d) new
nl[0]: %d (%+d) nieuw
nl[1]: %d (%+d) nieuw

en: %d (%+d) upgradable | %d (%+d) upgradable
nl[0]: %d (%+d) opwaardeerbaar
nl[1]: %d (%+d) opwaardeerbaar

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
nl[0]: %d beschikbare opwaardering
nl[1]: %d beschikbare opwaarderingen

en: %d downgrade | %d downgrades
nl[0]: %d te degraderen
nl[1]: %d te degraderen

en: %d install | %d installs
nl[0]: %d te installeren
nl[1]: %d te installeren

en: %d keep | %d keeps
nl[0]: %d te behouden
nl[1]: %d te behouden

en: %d package is broken | %d packages are broken.
nl[0]: %d pakket is defect
nl[1]: %d pakketten zijn defect.

en: %d package to install | %d packages to install
nl[0]: %d te installeren pakket
nl[1]: %d te installeren pakketten

en: %d package to remove | %d packages to remove
nl[0]: %d pakket te verwijderen
nl[1]: %d pakketten te verwijderen

en: %d removal | %d removals
nl[0]: %d te verwijderen
nl[1]: %d te verwijderen

en: %d upgrade | %d upgrades
nl[0]: %d op te waarderen
nl[1]: %d op te waarderen

en: %i/%i mines  %d %s
nl: %i/%i mijnen  %d %s

en: %ls: Apply
nl: %ls: Toepassen

en: %ls: Examine
nl: %ls: Onderzoeken

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Preview/Download/Install/Remove Pkgs
nl: %ls: Menu  %ls: Hulp  %ls: Afsluiten  %ls: Bijwerken  %ls: Voorbeeld/Ophalen/Inst./Verw. Pakketten

en: %ls: Next
nl: %ls: Volgende

en: %ls: Previous
nl: %ls: Vorige

en: %lu downgraded,
nl: %lu degraderen,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
nl: %lu pakketten opwaarderen, %lu nieuwe installeren,

en: %lu reinstalled,
nl: %lu opnieuw installeren,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
nl: %lu verwijderen en %lu niet opwaarderen.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
nl: %n%nEnkele bestanden zijn niet succesvol opgehaald.

en: %s (%s), upgrade available (%s)
nl: %s (%s), opwaardering beschikbaar (%s)

en: %s (stdin unavailable)
nl: %s (standaardinvoer niet beschikbaar)

en: %s breaks %s
nl: %s breekt %s

en: %s cannot run in ncurses mode with terminal type "dumb"
nl: %s kan niet in ncurses-modus uitgevoerd worden bij het terminaltype "dumb"

en: %s changes
nl: %s wijzigingen

en: %s conflicts with %s
nl: %s conflicteert met %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
nl: %s conflicteert met %s [voorzien door %s %s]

en: %s depends upon %s
nl: %s hangt af van %s

en: %s deps
nl: %s vereisten

en: %s downgrade | %s downgrades
nl[0]: %s te degraderen
nl[1]: %s te degraderen

en: %s enhances %s
nl: %s verbetert %s

en: %s has no version named "%s"
nl: %s heeft geen versie "%s"

en: %s install | %s installs
nl[0]: %s te installeren
nl[1]: %s te installeren

en: %s is a virtual package provided by:
nl: %s is een virtueel pakket waarin wordt voorzien door:

en: %s is already installed at the latest version (%s), so it will not be upgraded
nl: %s is reeds geïnstalleerd met de laatste versie (%s), zodat het niet opgewaardeerd zal worden

en: %s is already installed at the requested version (%s)
nl: %s is reeds geïnstalleerd met de gevraagde versie (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
nl: %s is een essentieel pakket!%n%nBent u zeker dat u het wilt verwijderen?%nTyp '%s' als u zeker bent.

en: %s is being installed automatically.
nl: %s wordt automatisch geïnstalleerd.

en: %s is being installed manually.
nl: %s wordt handmatig geïnstalleerd.

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled
nl: %s is momenteel niet geïnstalleerd, dus zal het niet opnieuw geïnstalleerd worden

en: %s is not currently installed, so it will not be upgraded
nl: %s is momenteel niet geïnstalleerd, dus zal het niet opgewaardeerd worden

en: %s keep | %s keeps
nl[0]: %s te behouden
nl[1]: %s te behouden

en: %s obsoletes %s
nl: %s veroudert %s

en: %s on provided %s
nl: %s bij geleverde %s

en: %s pre-depends upon %s
nl: %s hangt volledig af van %s

en: %s recommends %s
nl: %s beveelt %s aan

en: %s remove | %s removes
nl[0]: %s te verwijderen
nl[1]: %s te verwijderen

en: %s replaces %s
nl: %s vervangt %s

en: %s reverse deps
nl: %s achterwaartse afhankelijkheden

en: %s suggests %s
nl: %s suggereert %s

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
nl[0]: %s onopgeloste aanbevelling
nl[1]: %s onopgeloste aanbevellingen

en: %s upgrade | %s upgrades
nl[0]: %s op te waarderen
nl[1]: %s op te waarderen

en: %s versions
nl: %s versies

en: %s was installed automatically.
nl: %s was automatisch geïnstalleerd.

en: %s was installed manually.
nl: %s was handmatig geïnstalleerd.

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
nl: %s%s; zal gedegradeerd worden [%s -> %s]

en: %s%s; will be installed
nl: %s%s; zal geïnstalleerd worden

en: %s%s; will be installed automatically
nl: %s%s; zal automatisch geïnstalleerd worden

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
nl: %s%s; zal opgewaardeerd worden [%s -> %s]

en: %s: %lu/%lu, stalled
nl: %s: %lu/%lu, vastgelopen

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
nl: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s te gaan

en: %s: %sB of %sB, stalled
nl: %s: %sB of %sB, vastgelopen

en: %s: Could not parse column definitions: '%ls'
nl: %s: Kon de kolomdefinities niet ontleden: '%ls'

en: %s: Unable to accept a connection: %s
nl: %s: Kan geen verbinding aannemen: %s

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
nl: %s: Kan geen Unix-domein socket maken: %s

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
nl: %s: de opdracht vereist tenminste één optie (het te bevragen pakket).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package or pattern
nl: %s: te weinig argumenten; verwachtte tenminste de naam van een merkteken en een pakket of een patroon.

en: %s; version %s will be installed
nl: %s; versie %s zal geïnstalleerd worden

en: %s; version %s will be installed automatically
nl: %s; versie %s zal automatisch geïnstalleerd worden

en: %s; will be purged
nl: %s; zal samen met configuratiebestanden verwijderd worden

en: %s; will be purged because nothing depends on it
nl: %s; zal samen met configuratiebestanden verwijderd worden, omdat er niets van afhankelijk is

en: %s; will be removed
nl: %s; zal verwijderd worden

en: %s; will be removed because nothing depends on it
nl: %s; zal verwijderd worden omdat er niets van afhankelijk is

en: %sB of disk space will be freed
nl: %sB schijfruimte zal worden vrijgemaakt

en: %sB of disk space will be used
nl: %sB schijfruimte zal worden gebruikt

en: %u solution. | %u solutions.
nl[0]: %u oplossing.
nl[1]: %u oplossingen.

en: &File
nl: &Bestand

en: &Help
nl: &Hulp

en: &Packages
nl: &Pakketten

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
nl: '&BD' om de pakketten te installeren die nodig zijn voor het bouwen van een pakket.

en: '&M' to mark packages as automatically installed
nl:  '&M' om pakketten als automatisch geïnstalleerd te markeren

en: '&m' to mark packages as manually installed
nl: '&m' om pakketten als handmatig geïnstalleerd te markeren

en: '+' to install packages
nl: '+' om pakketten te installeren

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
nl: '+M' om pakketten te installeren en ze onmiddellijk als automatisch geïnstalleerd te markeren

en: '-' to remove packages
nl: '-' om pakketten te verwijderen

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
nl: ':' om pakketten in hun huidige toestand te behouden zonder ze als te handhaven te markeren

en: '=' to place packages on hold
nl: '=' om pakketten als te handhaven in te stellen

en: '_' to purge packages
nl: '_' om pakketten inclusief configuratiebestanden te wissen (purge)

en: 'a': the package was automatically installed or removed.
nl: 'a': het pakket werd automatisch geïnstalleerd of verwijderd.

en: 'b': some of the package's dependencies are violated by the proposed changes.
nl: 'b': de voorgestelde wijzigingen schenden sommige vereisten van het pakket.

en: 'p': the package will be purged in addition to being removed.
nl: 'p': het pakket en zijn configuratiebestanden zullen verwijderd worden

en: 'u': the package is being removed because it is unused.
nl: 'u': het pakket wordt verwijderd omdat het niet in gebruik is.

en: (installed locally)
nl: (lokaal geïnstalleerd)

en: (more info...)
nl: (meer informatie...)

en: (no version found)
nl: (geen versie gevonden)

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
nl: *** FOUT: zoekopdracht afgebroken vanwege fatale fout. U kunt de opdracht
              vervolgen, maar sommige oplossingen zullen onbereikbaar zijn.

en: *** No more solutions available ***
nl: *** Geen oplossingen meer beschikbaar ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
nl: *** WAARSCHUWING *** Deze vertrouwensschendingen worden genegeerd omdat
                         %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations 'true' is!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      APT::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
nl: *** WAARSCHUWING *** Deze vertrouwensschendingen worden genegeerd omdat
                         APT::Get::AllowUnauthenticated 'true' is!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
nl: -> Laat de afhankelijkheid "%s beveelt %s aan" onopgelost.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
nl: -o vereist een optie in de vorm sleutel=waarde, kreeg %s

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
nl: -u, -i en --clean-on-startup mogen niet meegegeven worden in commandoregelmodus (zoals bij 'install')

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified with a command
nl: -u, -i en --clean-on-startup mogen niet meegegeven worden met een commando

en: <N/A>
nl: <NVT>

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
nl: <aptitude: interne ontleedfout: ontbrekende afsluitende apostrof>

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
nl: <aptitude: interne ontleedfout: geen apostrof>

en: <b>Available Upgrades:</b>
nl: <b>Beschikbare opwaarderingen:</b>

en: <b>Cancel</b> the installation of %s
nl: <b>Annuleer</b> de installatie van %s

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
nl: <b>Degradeer</b> %s naar versie %s

en: <b>End at these packages:</b>
nl: <b>Eindig bij deze pakketten:</b>

en: <b>Install</b> %s %s
nl: <b>Installeer</b> %s %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
nl: <b>Behoud</b> %s op versie %s

en: <b>Remove</b> %s
nl: <b>Verwijder</b> %s

en: <b>Solutions</b>
nl: <b>Oplossingen</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
nl: <b>Begin bij deze pakketten:</b>

en: <b>Status of selected action</b>
nl: <b>Status van de gekozen actie</b>

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
nl: <b>Waardeer</b> %s op naar versie %s

en: <b>View Mode</b>
nl: <b>Weergavemodus</b>

en: <b>cancel</b> the installation of %s
nl: <b>annuleer</b> de installatie van %s

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
nl: <b>degradeer</b> %s naar versie %s

en: <b>install</b> %s %s
nl: <b>installeer</b> %s %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
nl: <b>behoud</b> %s op versie %s

en: <b>remove</b> %s
nl: <b>verwijder</b> %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
nl: <b>waardeer</b> %s op naar versie %s

en: <none>
nl: <geen>

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
nl: <span size="xx-large">Versies:</span>

en: A package-list update or install run is already taking place.
nl: Een bijwerking van de pakketlijst of een installatieloop is reeds aan de gang.

en: A single cost level was both added and lower-bounded.
nl: Een enkelvoudig kostenniveau met ondergrens werd toegevoegd.

en: A terminal running dpkg will appear here.
nl: Een terminalvenster waarin dpkg uitgevoerd wordt zal hier geopend worden.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
nl: Alle pogingen staken om deze vereisten op te lossen.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
nl: Automatische oplossing van vereisten wordt afgebroken en er wordt teruggevallen op handmatige oplossing.

en: Abort
nl: Breek af

en: Abort Installation
nl: Installatie afbreken

en: Abort instead of overriding the warning|no
nl: Afbreken in plaats van de waarschuwing te negeren|nee

en: Abort.
nl: Afbreken.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
nl: Deze oplossing aanvaarden? [Y/n/q/?]

en: Accepted
nl: Aanvaard

en: Accessing index
nl: Index wordt gelezen

en: Action
nl: Actie

en: Action "%s"
nl: Actie "%s"

en: Actions
nl: Acties

en: Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
nl: Acties (als er geen worden opgegeven, zal aptitude de interactieve modus starten):

en: Actions: %F
nl: Acties: %F

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
nl: Aanpassingen zullen de huidige oplossing doen vergeten en indien nodig een nieuwe berekenen.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
nl: Ga verder naar het volgende item na het wijzigen van de toestand van een pakket

en: After unpacking %sB will be freed.
nl: Na uitpakken zal %sB worden vrijgemaakt.

en: After unpacking %sB will be used.
nl: Na uitpakken zal %sB worden gebruikt.

en: All Packages
nl: Alle Pakketten

en: All right, you win.
nl: Vooruit, u wint.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
nl: Toestaan dat het oplossen van vereisten geen rekening houdt met richtlijnen om pakketten te handhaven en verbodsrichtlijnen negeert.

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
nl[0]: Oplossingen die deze actie bevatten aanvaarden, maar ze niet boven andere oplossingen verkiezen.
nl[1]: Oplossingen die deze acties bevatten aanvaarden, maar ze niet boven andere oplossingen verkiezen.

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
nl: Staat de installatie van %s versie %s (%s) toe

en: Allowing the removal of %s
nl: Staat het verwijderen van %s toe

en: Allowing this recommendation to be ignored: %s
nl: Staat toe om de volgende aanbeveling te negeren: %s

en: Already downloaded
nl: Reeds opgehaald

en: Always
nl: Altijd

en: Always obeying this recommendation: %s
nl: Volgt steeds deze aanbeveling: %s

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
nl[0]: Deze actie steeds verkiezen boven alternatieven die niet aanvaard werden.
nl[1]: Deze acties steeds verkiezen boven alternatieven die niet aanvaard werden.

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
nl: Laat altijd de gebruiker het ophalen bekrachtigen voordat met de installatie wordt gestart.

en: Applied user-tag operation '%s' '%s' to: %s
nl: 'user-tag'-operatie '%s' '%s' werd toegepast op: %s

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply ^Solution
nl: ^Aanvaard Oplossing

en: Apply a filter to the package list
nl: Pas een filter toe op de pakketlijst

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Apply these settings to all active package lists.
nl: Pas deze instellingen toe op alle actieve pakkettenlijsten.

en: Applying changes...
nl: Wijzigingen worden uitgevoerd...

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
nl: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude komt met %BABSOLUUT GEEN GARANTIE%b; voor details zie 'licentie' in het Hulp-menu. Dit is vrije software, en u bent vrij om het te verspreiden onder zekere voorwaarden, zie 'licentie' voor details.

en: Aptitude Package Manager
nl: Pakketbeheerder Aptitude

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Architecture:
nl: Architectuur:

en: Archive
nl: Archief

en: Archive %s:
nl: Archief %s:

en: Argument is neither a package name nor a pattern: '%s'
nl: Argument is geen pakketnaam en ook geen patroon: '%s'

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
nl: Orden de acties van de huidige oplossing zo dat acties van het zelfde type samen geplaatst worden (bijvoorbeeld alle acties die pakketten verwijderen).
    
    Dit is de standaardweergave.

en: Asking whether to replace the configuration file %s
nl: Er wordt gevraagd of configuratiebestand %s vervangen moet worden

en: Attempt to start a download thread twice!
nl: Poging om ophaaltaak tweemaal uit te voeren!

en: Audit ^Recommendations
nl: Onderzoek ^Aanbevelingen

en: Auto
nl: Automatisch

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
nl: Repareer automatisch defecte pakketten alvorens pakketten te installeren of te verwijderen

en: Automatically installed
nl: Automatisch geïnstalleerd

en: Automatically installed, current version %s, priority %s
nl: Automatisch geïnstalleerd, huidige versie %s, prioriteit %s

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
nl: Los vereisten automatisch op wanneer een pakket wordt geselecteerd

en: Automatically show why packages are broken
nl: Toon automatisch waarom pakketten defect zijn

en: Automatically upgrade installed packages
nl: Automatisch opwaarderen van geïnstalleerde pakketten

en: Available upgrades:
nl: Beschikbare opwaarderingen:

en: Available versions of %s
nl: Beschikbare versies van %s

en: BROKEN
nl: DEFECT

en: Bad action character '%c'
nl: Slecht actieteken '%c'

en: Bad mode name '%s' (use 'binary' or 'source')
nl: Foutieve modusnaam '%s' (gebruik 'binary' of 'source')

en: Bad number in format string: %ls
nl: Slecht getal in formateringstekenreeks: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
nl: Foutieve passthrough-instelling '%s' (gebruik 'passthrough' of 'nopassthrough')

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
nl: Foutieve sectienaam '%s' (gebruik 'none', 'topdir', 'subdir' of 'subdirs')

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
nl: Slecht gevormde expressie: verwachtte '|', kreeg '%c'

en: Become root
nl: Beheerder worden

en: Breaks
nl: Breekt

en: Broken packages
nl: Defecte pakketten

en: Browse
nl: Navigeren

en: Browse packages using Debtags data
nl: Doorblader pakketten op basis van Debtags-gegevens

en: Building tag database
nl: Opbouwen van tag-database

en: Building view
nl: Beeld wordt opgebouwd

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
nl: Standaard wordt iedere pakketweergave beperkt tot de limiet die met deze optie ingesteld wordt. Raadpleeg de gebruikershandleiding van aptitude voor gedetailleerde informatie over zoekopdrachten.

en: C^ycle Package Information
nl: ^Wissel pakketinformatie

en: Cache reloading, please wait...
nl: Cache wordt opnieuw geladen, even geduld...

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
nl: Bereken het volgende ontwerp van oplossing.

en: Calculating upgrade...
nl: Opwaardering wordt berekend...

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
nl: Kan multibyte tekenreeks na "%ls" niet ontcijferen

en: Can't decode wide-character string after "%s"
nl: Kan wide-character tekenreeks na "%s" niet ontcijferen

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
nl: Kan de opdracht 'sensible-pager' niet uitvoeren. Is dit een werkend Debian-systeem?

en: Can't open Aptitude extended state file
nl: Kan het uitgebreide statusbestand van Aptitude niet openen

en: Can't search for ""
nl: Kan niet zoeken naar ""

en: Canc^el pending actions
nl: Annu^leer aanhangige acties

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Cancel all pending actions from this session
nl: Annuleer alle aanhangige acties uit deze sessie

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
nl: Annuleer alle aanhangige installaties, verwijderingen, handhavingen en opwaarderingen.

en: Cancel any action on the selected package
nl: Annuleer alle acties voor het geselecteerde pakket

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
nl: Annuleer alle acties voor het geselecteerde pakket en bescherm het voor toekomstige opwaarderingen

en: Cancel any actions on %s.
nl: Annuleer elke actie op %s.

en: Cancel the downgrade of %s.
nl: Annuleer het degraderen van %s.

en: Cancel the installation of %F
nl: Annuleer de installatie van %F

en: Cancel the installation of %s
nl: Breek de installatie van %s af

en: Cancel the installation of %s.
nl: Annuleer de installatie van %s.

en: Cancel the purge of %s.
nl: Annuleer het verwijderen (inclusief configuratie) van %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
nl: Annuleer het opnieuw installeren van %s.

en: Cancel the removal of %F
nl: Annuleer het verwijderen van %F

en: Cancel the removal of %s
nl: Annuleer het verwijderen van %s

en: Cancel the removal of %s.
nl: Annuleer het verwijderen van %s.

en: Cancel the upgrade of %s.
nl: Annuleer het opwaarderen van %s.

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het annuleren van de installatie van %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
nl: Het annuleren van de installatie van %s werd geweigerd.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het annuleren van het verwijderen van %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
nl: Het annuleren van het verwijderen van %s werd geweigerd.

en: CandVer
nl: KandVer

en: Candidate
nl: Kandidaat

en: Cannot display changelog: Origin of %s version %s is unknown (maybe not an official Debian package; if it is, try to "update" package lists)
nl: Kan log van wijzigingen niet tonen: origine van %s versie %s is onbekend (misschien geen officieel Debian pakket; is dat wel het geval, tracht dan de pakketlijsten bij te werken met de opdracht "update")

en: Cannot open Aptitude state file
nl: Kan het statusbestand van Aptitude niet openen

en: Cannot parse user-tags for package: %s: '%s'
nl: Kan gebruikerslabels (user-tags) van pakket %s niet ontleden: '%s'

en: Cannot remove aptitude within aptitude
nl: Kan aptitude niet vanuit aptitude verwijderen

en: Change media
nl: Wissel media

en: Change miscellaneous program settings
nl: Wijzig overige programmainstellingen

en: Change the behavior of aptitude
nl: Wijzig de werking van aptitude

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
nl: Wijzig de instellingen die bepalen hoe pakketafhankelijkheden worden behandeld

en: Change the settings which affect the user interface
nl: Wijzig de instellingen met betrekking tot de gebruikersinterface

en: Change which columns are visible in the currently active view.
nl: Pas aan welke kolommen in het huidige actieve weergave zichtbaar zijn.

en: Changelog
nl: Log van wijzigingen

en: Changelog download failed: %s
nl: Ophalen van logs van wijzigingen is mislukt: %s

en: Changelog of %s
nl: Logs van wijzigingen aan %s

en: Check for new versions of packages
nl: Controleer op nieuwe versies van pakketten

en: Checking dependencies
nl: Vereisten worden nagekeken

en: Checking for updates
nl: Controleren op bijwerkingen

en: Choose difficulty level
nl: Kies moeilijkheidsgraad

en: Clean ^obsolete files
nl: ^Schoon verouderde bestanden op

en: Cleaning the package cache requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Bijwerken van de pakketcache vereist beheerdersrechten die u momenteel niet heeft. Wenst u over te schakelen naar het beheerdersaccount?

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
nl: Opschonen terwijl een download bezig is, is niet toegestaan.

en: Close
nl: Sluiten

en: Close this display
nl: Sluit deze weergave

en: Closing the last view exits the program
nl: De laatste weergave sluiten, sluit het programma af

en: Columns of "%s":
nl: Kolommen van "%s":

en: Command "%s" does not accept arguments
nl: Het commando "%s" aanvaardt geen argumenten

en: Command "%s" needs arguments
nl: Het commando "%s" heeft argumenten nodig

en: Commands:
nl: Commando's:

en: Comparing %s to %s...
nl: %s wordt vergeleken met %s...

en: Compiled against:
nl: Gecompileerd tegen:

en: Completed
nl: Beëindigd

en: Completed with errors
nl: Beëindigd met fouten

en: Compressed Size:
nl: Gecomprimeerde grootte:

en: Config files
nl: Configuratiebestanden

en: Configuration file '%s' is not correct, please fix it
nl: Configuratiebestand '%s' is niet correct; gelieve het te repareren

en: Configuration files and data remain
nl: Configuratiebestanden en gegevens blijven behouden

en: Configure aptitude.
nl: Stel aptitude in.

en: Conflicting types for the cost component %s.
nl: Conflicterende types voor de kostcomponent %s.

en: Conflicts
nl: Conflicteert met

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Cost increments must be strictly positive.
nl: Kostenverhogingen moeten altijd positief zijn.

en: Could not add user-tag '%s' to package %s
nl: Kon pakket %s gebruikerslabel (user-tag) '%s' niet geven

en: Could not create dependency cache
nl: Kon vereistencache niet aanmaken

en: Could not create directories: %s: %s
nl: Kon mappen niet aanmaken: %s: %s

en: Could not create directory: %s: %s
nl: Kon map niet aanmaken: %s: %s

en: Could not establish home directory (username: '%s')
nl: Kon niet uitmaken wat de persoonlijke map is (gebruikersnaam: '%s')

en: Could not find valid user-tag '%s'
nl: Kon geen geldig gebruikerslabel (user-tag) '%s' vinden

en: Could not get the content of the old configuration file: %s
nl: Kon de inhoud van het oude configuratiebestand %s niet verkrijgen

en: Could not initialize dependency cache
nl: Kon de vereistencache niet initialiseren

en: Could not load game from %s
nl: Kon spel niet laden van %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
nl: Kon het cachebestand niet vergrendelen. Dit betekent meestal dat dpkg of een ander apt-gereedschap reeds gebruikt wordt om pakketten te installeren. Wordt geopend in alleen-lezen modus; wijzigingen in de toestand van de pakketten zullen NIET worden bewaard!

en: Could not open file "%s"
nl: Kon bestand "%s" niet openen

en: Could not parse version for %s: %s
nl: Kon voor %s versie niet ontleden: %s

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
nl: Kon de systeemvergrendeling niet herwinnen! (Wordt misschien dpkg of een andere apt uitgevoerd?)

en: Could not remove file: %s
nl: Kon bestand %s niet verwijderen

en: Could not remove old configuration file: %s
nl: Kon oud configuratiebestand %s niet verwijderen

en: Could not remove user-tag '%s' from package %s
nl: Kon gebruikerslabel (user-tag) '%s' niet verwijderen van pakket %s

en: Couldn't chroot into %s for %s
nl: Kon chroot %s voor %s niet binnen gaan

en: Couldn't clean out list directories
nl: Kon lijstmappen niet opschonen

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
nl: Kon de kolomdefinitie niet converteren met cw::util::transcode

en: Couldn't find a changelog for %s
nl: Kon log van wijzigingen aan %s niet vinden

en: Couldn't find any package matching "%s", but there are %zu packages which contain "%s" in their description:
nl: Kon geen pakket vinden dat overeenkomt met "%s", maar er zijn %zu pakketten met "%s" in hun beschrijving:

en: Couldn't find any package whose name is "%s", but there are %zu packages which contain "%s" in their name:
nl: Kon geen pakket vinden met de naam "%s", maar er zijn %zu pakketten met "%s" in hun naam:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
nl: Geen enkel pakket gevonden waarvan de naam of de beschrijving overeenkomen met "%s"

en: Couldn't find task '%s'
nl: Kon taak '%s' niet vinden

en: Couldn't parse column definition
nl: Kon de kolomdefinitie niet ontleden

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
nl: Kan lay-out niet ontleden: geen kolomindeling aangegeven voor statisch item

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
nl: Kan lay-out niet ontleden: codeerfout in kolombeschrijver

en: Couldn't parse layout: error parsing column definitions
nl: Kon lay-out niet ontleden: fout bij het ontleden van de kolomdefiniëring

en: Couldn't parse layout: no height specified
nl: Kan lay-out niet ontleden: geen hoogte opgegeven

en: Couldn't parse layout: no row number specified
nl: Kan lay-out niet ontleden: geen rijnummer opgegeven

en: Couldn't parse layout: no width specified
nl: Kan lay-out niet ontleden: geen breedte opgegeven

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
nl: Kan lay-out niet ontleden: onbekend type "%s" voor bekijk item

en: Couldn't read list of package sources
nl: Kon lijst van pakketbronnen niet lezen

en: Couldn't read list of sources
nl: Kon bronnenlijst niet lezen

en: Couldn't read source list
nl: Kon bronnenlijst niet lezen

en: Couldn't rebuild package cache
nl: Kon pakketcache niet heropbouwen

en: Couldn't run pager %s
nl: Kon de opdracht pager %s niet uitvoeren

en: Couldn't write state file
nl: Kon niet in statusbestand schrijven

en: Create a new default package view
nl: Maak een nieuwe standaard pakketweergave

en: Create a new package view, grouped by source package
nl: Maak een nieuwe pakketweergave, gegroepeerd volgens broncodepakket

en: Current
nl: Huidig

en: Current status
nl: Huidige status

en: Current status: %F.
nl: Huidige status: %F.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
nl: Wissel tussen de verschillende modi van het pakketinformatiegebied.Dit kan de volgende informatie tonen: een uitvoerige beschrijving, een samenvatting van afhankelijkheidsinformatie, of een analyse waarom het pakket vereist is.

en: DONE
nl: GEDN

en: DOWNGRADE
nl: DEGRADEREN

en: DebSz
nl: DebGr

en: Del %s %s [%sB]
nl: Verwijder %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
nl: Verwijder %s* %spartial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
nl: Verwijder pakketbestanden die niet langer kunnen opgehaald worden

en: Delete package files which were previously downloaded
nl: Verwijder pakketbestanden die vroeger opgehaald zijn

en: Deleting downloaded files
nl: Opgehaalde bestanden worden verwijderd

en: Deleting obsolete downloaded files
nl: Verwijderen van verouderde opgehaalde bestanden

en: Deleting obsolete files requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Het verwijderen van verouderde bestanden vereist beheerdersrechten die u momenteel niet heeft. Wenst u over te schakelen naar het beheerdersaccount?

en: Dependencies
nl: Vereisten

en: Dependencies of %s
nl: Afhankelijkheden van %s

en: Dependency handling
nl: Afhandeling van vereisten

en: Dependency resolution disabled.
nl: Oplossen van vereisten uitgeschakeld.

en: Depends
nl: Vereist

en: DependsOnly
nl: EnkelVereisten

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
nl: Heb ik u niet al verteld dat dit programma geen paaseieren bevat?

en: Directory does not exist and could not create it: %s
nl: Map bestaat niet en aanmaken ervan is mislukt: %s

en: Disk: %c%sB
nl: Schijf: %c%sB

en: DiskUsage
nl: Schijfgebruik

en: Display a preview of what will be done before doing it
nl: Toon een voorbeeldweergave van wat zal gebeuren alvorens het uit te voeren

en: Display flat view instead of default view on startup
nl: Gebruik bij het opstarten een vlakke weergave in plaats van de standaardweergave

en: Display more information about the selected package
nl: Toon aanvullende informatie over het geselecteerde pakket

en: Display some available commands at the top of the screen
nl: Toon enkele beschikbare commando's bovenaan het scherm

en: Display tabs for the available views
nl: Toon tabs voor de beschikbare weergaven

en: Display tabs for the information area
nl: Toon tabs voor het informatiegebied

en: Display the Debian changelog of the selected package
nl: Toon de log van wijzigingen die in Debian aan het geselecteerde pakket aangebracht werden

en: Display the information area by default
nl: Toon standaard het informatiegebied

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
nl: Toon geen waarschuwing wanneer de eerste wijziging wordt gemaakt in alleen-lezen modus

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
nl: Wilt u deze wijzigingen doorvoeren?
    U kunt de bestanden ook handmatig wijzigen. Click in dat geval op "Nee".

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
nl: Wilt u verdergaan? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
nl: Wilt u deze waarschuwing negeren en toch verdergaan?

en: Don't become root
nl: Geen beheerder worden

en: Don't hold %s at its current version.
nl: Behoud %s niet op zijn huidige versie.

en: Done
nl: Klaar

en: Done applying changes!
nl: Uitvoeren van wijzigingen afgewerkt!

en: Downgrade
nl: Degradeer

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
nl: Degradeer %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
nl: Degraderen van %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade the following packages:
nl:  Degradeer de volgende pakketten:

en: Downgrade to %s version %s
nl: Degradeer naar %s versie %s

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het degraderen van %s naar versie %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
nl: Het degraderen van %s naar versie %s werd geweigerd.

en: Download
nl: Ophalen

en: Download already running.
nl: Reeds bezig met downloaden.

en: Download size: %sB.
nl: Ophaalgrootte: %sB.

en: DownloadSize
nl: Ophaalgrootte

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
nl: %sB opgehaald in %s (%sB/s).

en: Downloaded package files have been deleted
nl: Opgehaalde pakketbestanden zijn verwijderd

en: Downloading packages
nl: Ophalen pakketten

en: Downloading the changelog of %s
nl: Log van wijzigingen aan %s wordt opgehaald

en: Downloading the changelog of %s version %s...
nl: Bezig met ophalen van de log van wijzigingen van %s versie %s...

en: Downloading...
nl: Bezig met ophalen...

en: E: The autoclean command takes no arguments
nl: E: Het commando 'autoclean' kent geen opties

en: E: The clean command takes no arguments
nl: E: Het commando 'clean' kent geen opties

en: E: The update command takes no arguments
nl: E: Het commando 'update' (bijwerken) kent geen opties

en: ERR
nl: FOU

en: ERROR
nl: FOUT

en: E_dit
nl: _Bewerk

en: Easy
nl: Gemakkelijk

en: Edit Columns...
nl: Bewerk Kolommen...

en: Editing "%ls":
nl: Bezig met wijzigen van "%ls":

en: Editing the columns of "%s"
nl: De kolommen van "%s" aan het bewerken

en: Encoding of README|ISO_8859-1
nl: Codering van README|ISO_8859-1

en: Encoding of help.txt|UTF-8
nl: Codering van help.txt|UTF-8

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
nl: Codering van mine-help.txt|UTF-8

en: End-user
nl: Eindgebruiker

en: Enhances
nl: Breidt uit

en: Enter "a %s" to cease requiring that new solutions include this action if possible.
nl: Voer "a %s" in om niet langer te eisen dat nieuwe oplossingen indien mogelijk deze actie moeten omvatten.

en: Enter "a %s" to require that new solutions include this action if possible.
nl: Voer "a %s" in om te eisen dat nieuwe oplossingen indien mogelijk deze actie omvatten.

en: Enter "r %s" to allow this action to appear in new solutions.
nl: Voer "r %s" in om toe te staan dat deze actie in nieuwe oplossingen voorkomt.

en: Enter "r %s" to prevent this action from appearing in new solutions.
nl: Voer "r %s" in om te verhinderen dat deze actie nog opduikt in nieuwe oplossingen.

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
nl: Geef een pakketbeheeropdracht (b.v. '+ <pakket>' om een pakket te installeren, 'R' om automatisch te proberen vereisten op te lossen of 'N' om te stoppen.

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
nl: Voer een zoekopdracht in en click op "Zoeken" om de pakketten te tonen.

en: Enter the filename to load:
nl: Geef de naam van het in te laden bestand:

en: Enter the filename to save:
nl: Geef de naam van het te bewaren bestand:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
nl: Voer voor deze weergave het nieuwe mechanisme om pakketten te groeperen in:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
nl: Voer voor deze weergave het nieuwe mechanisme om pakketten te sorteren in:

en: Enter the new package tree limit:
nl: Voer de nieuwe beperking voor de pakketboom in:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
nl: Euh, er zijn geen fouten, dit zou niet mogen gebeuren...

en: Err
nl:  Fout

en: Error generating local time (%s)
nl: Fout bij het genereren van de lokale tijd (%s)

en: Error in dependency resolver: %s
nl: Fout bij de oplosser van vereisten: %s

en: Error in package %s
nl: Fout in pakket %s

en: Error reading from old configuration file: %s
nl: Fout bij het lezen van het oude configuratiebestand: %s

en: Error removing file: %s
nl: Fout bij het verwijden van bestand: %s

en: Error saving configuration file
nl: Fout bij het opslaan van het configuratiebestand

en: Error while dumping resolver state
nl: Fout bij het archiveren van de toestand van de oplosser

en: Error writing resolver state to %s
nl: Fout bij het schrijven van de toestand van de oplosser naar %s

en: Error writing to file: %s
nl: Fout bij het schrijven naar bestand: %s

en: Error: not enough arguments: %d
nl: Fout: onvoldoende argumenten: %d

en: Error: pattern not supported by this subcommand: '%s'
nl: Fout: patroon wordt door dit subcommando niet ondersteund: '%s'

en: Error: too many arguments: %d
nl: Fout: te veel argumenten: %d

en: Errors
nl: Fouten

en: Essential:
nl: Essentieel:

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a 'filter' policy
nl: Exact één filter moet worden opgegeven als een optie voor een filterrichtlijn

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
nl: Bestudeer de momenteel geselecteerde oplossing voor de vereistenproblemen.

en: Executing '%s'
nl: Uitvoeren van '%s'

en: Exit the program
nl: Sluit het programma af

en: Exited with unknown problem
nl: Eindigde met een onbekend probleem

en: Expected %s
nl: Verwachtte %s

en: Expected %s, but got '%c'.
nl: Verwachtte %s, maar kreeg '%c'.

en: Expected %s, but got EOF.
nl: Verwachtte %s, maar kreeg EOF (bestandseinde).

en: Expected '%c', got '%c'.
nl: Verwachtte '%c', kreeg '%c'.

en: Expected '%s', but got '%s'.
nl: Verwachtte '%s', maar kreeg '%s'.

en: Expected '%s', but got EOF.
nl: Verwachtte '%s', maar kreeg EOF (bestandseinde).

en: Expected '(' after '%s'
nl: Verwachtte '(' na '%s'

en: Expected ',' or '(', got '%c'
nl: Verwachtte ',' of '(', kreeg '%c'

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
nl: Verwachtte ',', '%c', of '('; kreeg '%c'

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
nl: Verwachtte '{', ')', of ',' na '||', kreeg '%s'

en: Expected EOF, got '%c'.
nl: Verwachtte EOF (bestandseinde), kreeg '%c'

en: Expected a number after -q=
nl: Verwachtte een getal na -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
nl: Verwachtte een getal na -q=, kreeg %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
nl: Verwachtte een versie of "%s" na "%s"

en: Expected an integer following '-', got EOF.
nl: Verwachtte een getal na '-', kreeg EOF (bestandseinde).

en: Expected an integer, got '%c'.
nl: Verwachtte een getal, kreeg '%c'.

en: Expected an integer, got EOF.
nl: Verwachtte een getal, kreeg EOF (bestandseinde).

en: Expected any character, but got EOF.
nl: Verwachtte om het even welk teken, maar kreeg EOF (bestandseinde).

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
nl: Verwachtte tenminste één pakket/versie-paar na '%c'

en: Expected policy identifier, got '%c'
nl: Verwachtte indicator voor beleid, kreeg '%c'

en: Explore the available packages.
nl: De beschikbare pakketten verkennen.

en: Failed
nl: Mislukt

en: Failed to apply user-tag operation '%s' '%s' to: %s
nl: Toepassen van 'user-tag'-operatie '%s' '%s' op %s is mislukt

en: Failed to copy string (strndup): %d: '%s'
nl: Kon tekenreeks (strndup) niet kopiëren: %d: '%s'

en: Failed to create pipe for dpkg selections.
nl: Een sluis maken voor dpkg-selecties is mislukt.

en: Failed to download changelogs: %s
nl: Ophalen van logs van wijzigingen mislukt: %s

en: Failed to download changelogs: unexpected exception
nl: Ophalen van logs van wijzigingen is mislukt: onverwachte uitzondering

en: Failed to download some files
nl: Het ophalen van sommige bestanden mislukte

en: Failed to download the changelog of %s: %s
nl: Ophalen van log van wijzigingen aan %s is mislukt: %s

en: Failed to download the changelog: %s
nl: Ophalen van de log van wijzigingen is mislukt: %s

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg exited with unknown problem
nl: Het uitvoeren van een proces voor het opslaan van dpkg-selecties is mislukt; dpkg sloot af met een onbekend probleem

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg killed by signal: %d
nl: Het uitvoeren van een proces voor het opslaan van dpkg-selecties is mislukt; dpkg werd gedood door signaal %d

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg or trying to execute it exited with status/errno: %d
nl: Het uitvoeren van een proces voor het opslaan van dpkg-selecties is mislukt; dpkg of de poging om dat programma uit te voeren sloot af met statuscode/foutcode: %d

en: Failed to execute process to save dpkg selections, waitpid error: %d: '%s'
nl: Het uitvoeren van een proces voor het opslaan van dpkg-selecties is mislukt; waitpid-fout: %d: '%s'

en: Failed to execute:
      '%s'
nl: Het uitvoeren is mislukt:
      '%s'

en: Failed to fetch %s: %s
nl: Fout bij ophalen van %s: %s

en: Failed to fork process for dpkg selections.
nl: Een nieuw proces beginnen voor dpkg-selecties is mislukt.

en: Failed to fork process.
nl: Een nieuw proces beginnen is mislukt.

en: Failed to parse the cost settings string: %s
nl: Kan reeks met kostenparameters niet ontleden: %s

en: Failure closing directory "%s"
nl: Fout bij het sluiten van map "%s"

en: False
nl: Onwaar

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
nl: Fatale fout bij de oplosser van vereisten. U kunt verder gaan met zoeken, maar het kan zijn dat sommige oplossingen niet gegenereerd zullen kunnen worden.
    
    %s

en: Fatal error in resolver
nl: Fatale fout in de oplosser

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
nl: %sB opgehaald in %s (%sB/s)

en: File is unexpectedly large (> %zu bytes): %s
nl: Bestand is onverwacht groot (> %zu bytes): %s

en: File to log actions into
nl: Logbestand waarin acties bijgehouden worden

en: File to write resolver state to:
nl: Bestand om toestand van de oplosser naar weg te schrijven:

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Files
nl: Bestanden

en: Files list is only available for installed packages.
nl: Bestandslijsten zijn enkel beschikbaar voor geïnstalleerde pakketten.

en: Filtering packages
nl: Filteren van pakketten

en: Finalize and apply your changes to the system.
nl: Rond de aanpassingen af en pas ze toe op het systeem.

en: Finalizing view
nl: Beeld opbouwen wordt afgerond

en: Find
nl: Zoeken

en: Find Again ^Backwards
nl: Zoek Opnieuw Achter^waarts

en: Find ^Again
nl: Zoek ^Opnieuw

en: Find ^Broken
nl: Zoek ^Defecte

en: Find a new solution
nl: Zoek een nieuwe oplossing

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
nl: Zoek uit hoe het ene pakket met het andere verbonden is op basis van een geheel van vereisten.

en: Find dependency chains: end
nl: Vereistenboom opzoeken: einde

en: Find dependency chains: results
nl: Vereistenboom opzoeken: resultaten

en: Find dependency chains: start
nl: Vereistenboom opzoeken: start

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
nl: Zoek het volgende pakket met niet-voldane vereisten

en: Find:
nl: Zoeken:

en: Fix Manually
nl: Handmatig herstellen

en: Fixing upgrade manually:
nl: Opwaardering handmatig repareren:

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
nl: Markeer het momenteel geselecteerde pakket en zijn configuratiebestanden voor verwijdering

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
nl: Markeer het momenteel geselecteerde pakket voor installatie of opwaardering

en: Flag the currently selected package for reinstallation
nl: Markeer het momenteel geselecteerde pakket om opnieuw geïnstalleerd te worden

en: Flag the currently selected package for removal
nl: Markeer het momenteel geselecteerde pakket voor verwijdering

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
nl: Verbied de installatie van de kandidaat versie van het geselecteerde pakket; nieuwere versies van het pakket zullen normaal worden geïnstalleerd

en: Forbidden character in position %zu of %s string: '%s'
nl: Op positie %zu van tekenreeks %s staat een verboden teken: '%s'

en: Forbidden version
nl: Verboden versie

en: Forget which packages are "new"
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn telkens wanneer pakketten worden geïnstalleerd of verwijderd

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn telkens wanneer de pakketlijsten bijgewerkt worden

en: Freed %sB of disk space
nl: %sB schijfruimte vrijgemaakt

en: Get:
nl: Haal:

en: Go
nl: Start

en: Go ahead and ignore the warning|yes
nl: Doorgaan en de waarschuwing negeren|ja

en: Group by action type
nl: Groepeer volgens actietype

en: Group by dependency
nl: Groepeer volgens vereisten

en: Grouping policy '%s' takes no arguments
nl: Groeperingsrichtlijn '%s' kent geen opties

en: HN too long
nl: HN te lang

en: HOLD
nl: HANDHAVEN

en: HOLD, DEPENDENCIES
nl: HANDHAVEN, VEREISTEN

en: Half-configured
nl: Deels geconfigureerd

en: Half-installed
nl: Deels geïnstalleerd

en: Hard
nl: Moeilijk

en: Hardware Support
nl: Hardwareondersteuning

en: Height of board:
nl: Hoogte van het bord:

en: Help
nl: Hulp

en: Hide the menu bar when it is not being used
nl: Verberg de menubalk wanneer die niet wordt gebruikt

en: Hit
nl: Geraakt

en: Hold
nl: Handhaven

en: Hold %s at its current version.
nl: Behoud %s in zijn huidige versie.

en: Hold (don't upgrade)
nl: Bevries (niet opwaarderen)

en: Home directory does not exist or is not a directory: '%s')
nl: Persoonlijke map bestaat niet of is geen map: '%s')

en: Homepage:
nl: Homepagina:

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
nl[0]: Hoe met de gekozen actie omgaan
nl[1]: Hoe met de gekozen acties omgaan

en: I am aware that this is a very bad idea
nl: Ik weet dat dit een heel slecht idee is

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
nl: Ik wil vereisten oplossen, maar er werd geen vereistenoplosser gecreëerd.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
nl: Het was niet mogelijk om een bestand voor het pakket %s te vinden. Dit kan betekenen dat u dit pakket handmatig moet repareren. (door ontbrekende arch)

en: INSTALL
nl: INSTALLEREN

en: INSTALL, DEPENDENCIES
nl: INSTALLEREN, VEREISTEN

en: I^nformation
nl: I^nformatie

en: Icons showing the current and future status of this package.
nl: Iconen die de huidige en de toekomstige staat van dit pakket tonen.

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
nl: Indien deze optie %Bniet%b werd geactiveerd, zal aptitude een waarschuwing tonen indien u de toestand van een pakket wijzigt, maar niet over de rechten beschikt om die wijziging op het systeem ook effectief uit te voeren.

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd en "vereisten automatisch oplossen" is ook actief, zal aptitude naast de echte vereisten ook de aanbevolen pakketten van nieuw te installeren pakketten trachten te installeren. Suggesties zullen niet automatisch geïnstalleerd worden.
    Indien deze optie geactiveerd werd en "verwijder automatisch ongebruikte pakketten" is ook actief, zullen pakketten die aanbevolen worden door een geïnstalleerd pakket, niet automatisch verwijderd worden.

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, wordt onder de menubalk een korte samenvatting getoond van de belangrijkste opdrachten in aptitude.

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd en u een installatie-opdracht geeft terwijl sommige pakketten defect zijn, zal aptitude automatisch de huidige suggestie van de probleemoplosser toepassen. In het andere geval zal aptitude u vragen om een oplossing voor de niet-voldane vereisten.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal aptitude de status van actieve ophaalacties onderaan het scherm tonen in plaats van een nieuwe weergave te openen.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal aptitude eerst een bevestiging vragen voordat het wordt afgesloten.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal aptitude de pakkettenlijst al beginnen te doorzoeken terwijl de zoeksleutel wordt getypt. Dit is handig, maar kan met name op oudere systemen het programma vertragen.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal aptitude automatisch worden beëindigd als alle weergaves (pakketlijsten, pakketdetails, enz.) gesloten zijn. Anders zal aptitude pas worden afgesloten nadat 'Afsluiten' (uit het menu Acties) is gekozen.

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude een eenvoudige heuristische methode gebruiken om onmiddellijk van elk pakket dat u aanvinkt voor installatie, de vereisten op te lossen. Dit gaat veel sneller dan bij de ingebouwde oplosser van vereisten, maar kan sub-optimale resultaten opleveren of in sommige gevallen helemaal mislukken.

en: If this option is enabled, aptitude will use the user's locale for messages and dates in the log file; otherwise the "classic" locale is used for this purpose.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal aptitude rekening houden met het taalgebied van de gebruiker om berichten en datumaanduidingen in het logbestand weer te geven; anders zal hiervoor het "klassieke" taalgebied gebruikt worden.

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude waarschuwen wanneer u probeert een actie uit te voeren, maar daarvoor niet over de nodige rechten beschikt: bijvoorbeeld als gewone gebruiker pakketten installeren. U zult de mogelijkheid krijgen om zich aan te melden als systeembeheerder en de actie met systeembeheerdersrechten uit te voeren.

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zullen pakketten die automatisch geïnstalleerd werden en waarvan geen enkel handmatig geïnstalleerd pakket afhankelijk is, van het systeem verwijderd worden. Dit verwijderen annuleren markeert dat pakket als handmatig geïnstalleerd.
    Indien deze optie geactiveerd werd en "installeer automatisch aanbevolen pakketten" is ook actief, zullen automatisch geïnstalleerde pakketten niet verwijderd worden als een ander geïnstalleerd pakket het aanbeveelt.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, worden prompts in één regel onderaan het scherm getoond. Anders worden prompts getoond in dialoogvensters.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zullen bovenaan in het informatiegebied (het deelgebied onderaan het scherm) tabs de verschillende informatieweergaven tonen die er kunnen bekeken worden.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zullen bovenaan het scherm tabs tonen welke weergaven momenteel geopend zijn.

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal het informatiegebied (het deelgebied onderaan het scherm) van het pakketoverzicht zichtbaar zijn bij het opstarten van het programma. Anders blijft het initieel verborgen.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, wordt de menubalk alleen getoond als deze wordt geactiveerd met de menutoets.

en: If this option is enabled, then after package lists are updated aptitude will delete from the package cache any package files that can no longer be downloaded from any archive in sources.list.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude na het bijwerken van de pakketlijsten, alle pakketbestanden uit de pakketcache verwijderen die niet langer opgehaald kunnen worden uit een van de pakketbronnen uit sources.list.

en: If this option is enabled, then after packages are installed successfully (or similar operations) all the package files in the download area will be deleted.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, dan zullen alle pakketbestanden uit het downloadgebied verwijderd worden nadat de pakketten succesvol geïnstalleerd werden (of na vergelijkbare operaties).

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude de lijst van nieuwe pakketten wissen als u een installatieopdracht laat uitvoeren of aan de commandoregel pakketten installeert of verwijdert.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude de lijst van nieuwe pakketten wissen als u de pakkettenlijsten bijwerkt (bijvoorbeeld door op de toets 'u' te drukken).

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, wordt in het onderste deel van het scherm automatisch getoond welke vereisten niet voldaan zijn als een pakket met niet-voldane vereisten geaccentueerd wordt.

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude bij het opstarten alle pakketten die opgewaardeerd kunnen worden, als op te waarderen markeren.

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal het uitvoeren van een actie op een pakket (zoals installeren of verwijderen) de keuzebalk verplaatsen naar het volgende pakket uit de lijst.

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal bij het opstarten de eerste weergave een vlakke weergave in plaats van de standaardweergave zijn.

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
nl: Indien deze optie geactiveerd is en u vraagt aptitude om een installatie uit te voeren, zal het eerst een samenvatting tonen van de acties die het zal ondernemen.

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
nl: Indien deze optie geactiveerd werd, zal aptitude bij het proberen oplossen van problemen met vereisten ook overwegen om vastgehouden pakketten te wijzigen of verboden versies van pakketten te installeren. Indien deze optie niet actief is, worden dit soort oplossingen standaard verworpen.
    NOOT: Momenteel geldt deze restrictie enkel voor situaties waarin de probleemoplosser van aptitude (de rode balk onderaan het scherm) actief is. Ten gevolge van bug #470035 van apt, zal aptitude een richtlijn om pakketten te handhaven toch negeren wanneer het automatisch de vereisten installeert van een pakket dat zopas voor installatie of opwaarderen geselecteerd werd.

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
nl: Als u een pakket selecteert, komt in deze ruimte uitleg over zijn huidige toestand.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
nl: Als u een pakket selecteert, dan zal in deze ruimte een verklaring verschijnen waarom het geïnstalleerd of verwijderd zou moeten worden.

en: Ign
nl: Negeer

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
nl[0]: Oplossingen die deze actie bevatten negeren.
nl[1]: Oplossingen die deze acties bevatten negeren.

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Ignoring confirmation in Simulation mode (subsequent actions will not have effects)
nl: Negeren van bevestiging in simulatiemodus (de eropvolgende acties zullen geen effect hebben)

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
nl: Negeren van ongeldige toetsenbinding "%s" -> "%s"

en: Ignoring this recommendation: %s
nl: Negeert deze aanbeveling: %s

en: Imp
nl: Bel

en: In the list of actions to be performed, some packages will be followed by one or more characters enclosed in braces; for instance: "aptitude{u}".  These characters provide extra information about the package's state, and can include any combination of the following:
nl: In de lijst van uit te voeren acties, zullen sommige pakketten gevolgd worden door een of meer tekens tussen accolades; bijvoorbeeld "aptitude{u}". Deze tekens geven extra informatie over de toestand van het pakket en kunnen bestaan uit elke combinatie van het volgende:

en: Incremental
nl: Oplopend

en: Information about %s
nl: Informatie over %s

en: Initializing package states
nl: Initialiseren van pakketstatussen

en: InstSz
nl: InstGr

en: Install
nl: Installeren

en: Install %F [%s (%s)]
nl: Installeer %F [%s (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
nl: Installeer %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s version %s
nl: Installeer %s versie %s

en: Install recommended packages automatically
nl: Installeer automatisch aanbevolen pakketten

en: Install the following packages:
nl: Installeer de volgende pakketten:

en: Install(%s provides %s)
nl: Installeer(%s voorziet in %s)

en: Install(%s)
nl: Installeer(%s)

en: Install/Remove
nl: Installeer/Verwijder

en: Install/Upgrade
nl: Installeren/Opwaarderen

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
nl: Geïnstalleerde pakketten
     Deze pakketten zijn op dit moment geïnstalleerd op uw computer.

en: Installing %s %s (%s)
nl: Installeren %s %s (%s)

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het installeren van %s versie %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Installing %s version %s is rejected.
nl: Het installeren van %s versie %s werd geweigerd.

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Installeren/verwijderen van pakketten vereist beheerdersrechten die u momenteel niet heeft. Wenst u over te schakelen naar het beheerdersaccount?

en: Insufficient privileges.
nl: Onvoldoende rechten

en: Internal Error, Ordering didn't finish
nl: Interne Fout, Ordening is nog niet gedaan

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
nl: Er trad een interne fout op tijdens het berekenen van een opwaardering: %s

en: Internal error, operation %s should be handled elsewhere
nl: Interne fout, operatie %s zou ergens anders afgehandeld moeten worden

en: Internal error: Default column string is unparsable
nl: Interne fout: de tekenreeks voor standaard kolom is niet ontleedbaar

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
nl: Interne fout: kon lijst van op te halen pakketten niet genereren

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
nl: Interne fout: ongeldige waarde %i meegegeven met cmdline_find_ver!

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
nl: Interne fout: de naam "%s" van de tijdelijke socket is te lang!

en: Internal error: unexpected null solution.
nl: Interne fout: onverwachte null-oplossing.

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
nl: Dit proces afbreken kan uw systeem in een inconsistente staat achterlaten. Bent u zeker dat u wilt ophouden met het uitvoeren van uw wijzigingen?

en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
nl: Ongeldige samenvattingsmodus "%s" voor "why": verwachtte "no-summary" (geen samenvatting), "first-package" (eerste pakket), "first-package-and-type (eerste pakket en type)", "all-packages" (alle pakketten), or "all-packages-with-dep-versions" (alle pakketten met vereistenversies).

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
nl: Ongeldig commando om systeembeheerder te worden; het dient te beginnen met 'su:' of 'sudo:'

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
nl: Ongeldig commando om systeembeheerder te worden; het dient te beginnen met 'su:' of 'sudo:', niet met '%s:'

en: Invalid character in user-tag at position %zu (use only printable characters and no spaces or comma)
nl: Ongeldig teken in gebruikerslabel (usr-tag) op positie %zu (gebruik enkel afdrukbare tekens en geen spaties of komma's)

en: Invalid empty user-tag
nl: Leeg gebruikerslabel (user-tag) ongeldig

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
nl: Ongeldig element in toetsenbindingsgroep:"%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
nl: Ongeldig element in stijldefinitiegroep: "%s"

en: Invalid hint "%s": expected a component name and a number, but found nothing.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": verwachte de naam van een component en een nummer, maar vond niets.

en: Invalid hint "%s": expected a level, but found nothing.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": verwachte een niveau, maar vond niets.

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": verwachte een doel, maar vond niets.

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": verwachte een actie, maar vond niets.

en: Invalid hint "%s": expected the numeric value following the component name, but found nothing.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": verwachte een numerieke waarde na de naam van de component, maar vond niets.

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": ongeldig doel: %s

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": actie "%s" moet "approve", "reject" of een getal zijn.

en: Invalid hint "%s": the numeric component "%s" cannot be parsed.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": de numerieke component "%s" kan niet ontleed worden.

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
nl: Ongeldige aanwijzing "%s": na de versie volgt rommel.

en: Invalid integer: "%s".
nl: Ongeldig getal: "%s".

en: Invalid logger name "%s".
nl: Geen logger met naam "%s".

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
nl: Ongeldig mijnenaantal; geef een positief geheel getal in

en: Invalid operation %s
nl: Ongeldige bewerking %s

en: Invalid option "%s" (only "--purge-unused" is valid).  Perhaps you want the "purge" action?
nl: Ongeldige optie "%s" (enkel "--purge-unused" is geldig). Wilde u misschien de actie "purge" uitvoeren?

en: Invalid package grouping mode "%s" (should be "auto", "none", "package", "source-package" or "source-version")
nl: Ongeldige modus "%s" voor het groeperen van pakketten (moet "auto", "none", "package", "source-package" of "source-version" zijn)

en: Invalid package names display mode "%s" (should be "never", "auto", or "always").
nl: Ongeldige modus "%s" voor het tonen van pakketnamen (moet zijn: "never" (nooit), "auto", of "always" (altijd)).

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
nl: Ongeldig antwoord. Geef een geldig commando of '?' voor hulp.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
nl: Ongeldig antwoord. Geef een geheel getal op tussen 1 en %d.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
nl: Ongeldig antwoord; geef 'y' of 'n' in.

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
nl: Ongeldig antwoord; geef één van de volgende commando's:

en: Invalid safety level "%s" (not "discard", "maximum", "minimum", or an integer).
nl: Ongeldig veiligheidsniveau "%s" (niet "discard", "maximum", "minimum", of een getal).

en: Invalid sorting policy type '%s'
nl: Ongeldig type sorteerrichtlijn '%s'

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
nl: Ongeldig element zonder tag in stijldefinitiegroep: "%s"

en: Invalid zero-length sorting policy name
nl: Naam van sorteerrichtlijn mag geen nul karakters lang zijn

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
nl: Het lijkt erop dat een vorige versie van aptitude bestanden achterliet in %s. Deze bestanden zijn waarschijnlijk nutteloos en kunnen veilig verwijderd worden. %n%nWilt u deze map en heel de inhoud verwijderen? Als u "Nee" kiest, zult u deze mededeling niet meer zien.

en: Keep
nl: Behouden

en: Keep %F at version %s (%s)
nl: Behoud %F op versie %s (%s)

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
nl: Behoud %s op versie <big>%s</big> (%s)

en: Keep all packages at their current version
nl: Behoud alle pakketten op hun huidige versie

en: Keep the following packages at their current version:
nl: Behoud de volgende pakketten op hun huidige versie:

en: Keep the following packages:
nl: Houd de volgende pakketten vast:

en: Keep your computer up-to-date.
nl: Uw computer up-to-date houden.

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het behouden van %s op versie %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
nl: Het vasthouden van %s op versie %s werd geweigerd.

en: Killed by signal: %d
nl: Vernietigd door signaal: %d

en: Leave %ls unresolved.
nl: Laat %ls onopgelost.

en: Leave %s unresolved
nl: Laat %s onopgelost

en: Leave the following dependencies unresolved:
nl: Laat de volgende vereisten onopgelost:

en: Leave the following recommendations unresolved:
nl: Laat de volgende aanbevelingen onopgelost:

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: %ls onopgelost laten wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
nl: %ls onopgelost laten wordt geweigerd.

en: License
nl: Licentie

en: List Update
nl: Lijst Bijwerken

en: Loading cache
nl: Laden van cache

en: Localization
nl: Lokalisatie

en: Localized defaults|
nl: Gelocaliseerde standaardwaarden|

en: Localized file|README
nl: Nog niet vertaald|README

en: Localized file|help.txt
nl: Hulp nog niet vertaald|help.txt

en: Log complete.
nl: Loggen voltooid.

en: LongAction
nl: LangeActie

en: LongState
nl: LangeStaat

en: Lost
nl: Verloren

en: Maintainer
nl: Beheerder

en: Maintainer:
nl: Beheerder:

en: Make this the default for new package lists.
nl: Stel dit als standaard in voor nieuwe pakkettenlijsten.

en: Manage Filters
nl: Filters Beheren

en: Manual
nl: Handleiding

en: Manually installed, current version %s, priority %s
nl: Handmatig geïnstalleerd, huidige versie %s, prioriteit %s

en: Mark %s as automatically installed.
nl: Markeer %s als automatisch geïnstalleerd.

en: Mark %s as manually installed.
nl: Markeer %s als handmatig geïnstalleerd.

en: Mark Up^gradable
nl: Markeer als ^opwaardeerbaar

en: Mark ^Auto
nl: Markeer als ^Automatisch

en: Mark ^Manual
nl: Markeer als ^Handmatig

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
nl: Markeer alle opwaardeerbare pakketten waarvan het opwaarderen niet tegengehouden wordt

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
nl: Markeer het geselecteerde pakket als automatisch geïnstalleerd; het zal automatisch worden verwijderd als er geen andere pakketten meer van afhankelijk zijn

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
nl: Markeer het geselecteerde pakket als handmatig geïnstalleerd; het zal niet worden verwijderd tenzij u het handmatig verwijdert

en: Marking all packages as keep (%s)
nl: Alle pakketten worden gemarkeerd als te behouden in de huidige toestand (%s)

en: Marking package %s (%s)
nl: Pakket %s wordt gemarkeerd (%s)

en: Marking package %s as automatically installed
nl: Pakket %s wordt gemarkeerd als automatisch geïnstalleerd

en: Marking package %s as keep
nl: Pakket %s wordt gemarkeerd als te behouden in de huidige toestand

en: Marking version %s of package %s as forbidden
nl: Versie %s van pakket %s wordt als verboden gemarkeerd

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
nl: Index van gelijkenis %ls is te groot; beschikbare groepen zijn (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
nl: Een index van gelijkenis moet groter of gelijk zijn aan 1, niet "%s"

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
nl: Onverwacht einde van vergelijkingspatroon (verwachtte '%c').

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
nl: Mediawisseling: plaats de schijf met opschrift '%s' in het station '%s' en druk op [Enter].

en: Minesweeper
nl: Mijnenveger

en: Miscellaneous
nl: Allerlei

en: Missing arguments to '%s' grouping policy
nl: Ontbrekende optie voor groeperingsrichtlijn '%s'

en: N/A
nl: NVT

en: Name
nl: Naam

en: Name and Description
nl: Naam en Beschrijving

en: Need to get %sB of archives.
nl: Heb %sB archieven nodig.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
nl: Heb %sB/%sB archieven nodig.

en: Never
nl: Nooit

en: Never display this message again.
nl: Toon deze mededeling nooit meer.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
nl: Wacht nooit op de gebruiker na het ophalen van pakketten; start altijd direct met de installatie ervan.

en: New
nl: Nieuw

en: New Package ^View
nl: Nieuwe ^Pakketweergave

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
nl: Nieuwe pakketten
     Deze pakketen zijn toegevoegd aan Debian sinds de laatste keer dat u de lijst van "nieuwe" pakketten wiste. (kies "Vergeet nieuwe pakketten" uit het menu Acties om deze lijst leeg te maken).

en: New ^Debtags Browser
nl: Nieuwe ^Debtags-Bladeraar

en: New ^Flat Package List
nl: ^Nieuwe Vlakke Pakketlijst

en: New ^Source Package View
nl: Nieuwe ^Bronpakketweergave

en: News
nl: Nieuws

en: Next
nl: Volgende

en: No URIs for this download
nl: Geen URI's voor deze download

en: No broken packages.
nl: Geen defecte pakketten.

en: No candidate version found for %s
nl: Geen kandidaat versie gevonden voor %s

en: No comma following tag name "%s".
nl: Ontbrekende komma na tagnaam "%s".

en: No current or candidate version found for %s
nl: Geen huidige of kandidaat versie gevonden voor %s

en: No dependencies require to install %s
nl: Geen vereisten verlangen het installeren van %s

en: No dependencies require to remove %s
nl: Geen vereisten verlangen het verwijderen van %s

en: No dependency chain found.
nl: Geen vereistenboom gevonden.

en: No dependency solution was found.
nl: Geen oplossing voor vereistenproblemen gevonden.

en: No longer ignoring this recommendation: %s
nl: Negeert niet langer deze aanbeveling: %s

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
nl: Vereist niet langer de installatie van %s versie %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
nl: Vereist niet langer het verwijderen van %s

en: No more solutions.
nl: Geen oplossingen meer.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
nl: Er is geen nieuwe informatie in de log van wijzigingen; het lijkt erop dat u een versie van dit pakket installeerde dat lokaal gecompileerd werd.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
nl: Er is geen nieuwe informatie in de log van wijzigingen; dit heeft wellicht te maken met het feit dat dit pakket enkel in zijn binaire vorm geüpload werd.

en: No package named "%s" exists.
nl: Er bestaat geen pakket genaamd "%s".

en: No packages are broken.
nl: Er zijn geen defecte pakketten.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
nl: Er zijn geen pakketten gepland voor installatie, opwaardering of verwijdering.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
nl: Er zijn geen pakketten gevonden -- geef de pakketnamen in op de regel achter 'c'.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
nl: Geen pakketten gevonden -- geef nul of meer startpunten op om te beginnen zoeken, gevolgd door het te staven pakket.

en: No packages match pattern "%s"
nl: Geen pakketten komen overeen met patroon "%s"

en: No packages matched "%s".
nl: Er zijn geen pakketten die overeenkomen met het patroon "%s".

en: No packages matched the pattern "%ls".
nl: Er zijn geen pakketten die overeenkomen met het patroon "%ls".

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
nl: Er zijn geen te tonen pakketten -- geef de pakketnamen in op de regel achter 'i'.

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
nl: Geen pakketten geselecteerd met de opgegeven criteria; niets te doen.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
nl: Er zullen geen pakketten worden geïnstalleerd, verwijderd of opgewaardeerd. Enkele pakketten kunnen worden opgewaardeerd, maar u hebt niet gekozen om ze op te waarderen. Typ "U" om een opwaardering voor te bereiden.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
nl: Er zullen geen pakketten geïnstalleerd, opgewaardeerd of verwijderd worden.

en: No preference
nl: Geen voorkeur

en: No resolution found.
nl: Geen oplossing gevonden.

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
nl: Geen oplossing gevonden in de toegewezen tijd. Harder proberen? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
nl: Er bestaat geen oplossing voor deze vereistenproblemen!

en: No solutions yet.
nl: Nog geen oplossingen.

en: No solutions.
nl: Geen oplossingen.

en: No such package "%s"
nl: Pakket "%s" bestaat niet

en: No upgrades are available.
nl: Er zijn geen opwaarderingen beschikbaar.

en: Not Installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
nl: Niet-geïnstalleerde pakketten
     Deze pakketten zijn niet geïnstalleerd op uw computer.

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Not currently installed
nl: Momenteel niet geïnstalleerd

en: Not implemented
nl: niet geïmplementeerd

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Note: "%s", providing the virtual package "%s", is already going to be installed
nl: Noot: "%s", dat voorziet in het virtueel pakket "%s", zal reeds geïnstalleerd worden

en: Note: "%s", providing the virtual package "%s", is already installed
nl: Noot: "%s", dat voorziet in het virtueel pakket "%s", is reeds geïnstalleerd

en: Note: Using 'Download Only' mode, no other actions will be performed.
nl: Merk op: modus 'alleen downloaden' wordt gebruikt. Er zullen geen andere acties uitgevoerd worden.

en: Note: Using 'Simulate' mode.
nl: Merk op: modus 'simuleren' wordt gebruikt.

en: Note: selecting "%s" instead of the virtual package "%s"
nl: Noot: "%s" wordt geselecteerd in plaats van het virtueel pakket "%s"

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
nl: Opmerking: de taak "%s: %s" wordt geselecteerd voor installatie

en: Number of mines:
nl: Aantal mijnen:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
nl: Verouderde en lokaal aangemaakte pakketten
     Deze pakketten zijn op dit moment geïnstalleerd op uw computer, maar ze zijn niet beschikbaar van een apt-bron. Mogelijk zijn ze verouderd en verwijderd uit het archief; ook kan het zijn dat het een versie is die u zelf gebouwd heeft.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
nl: Verouderde opgehaalde pakketbestanden zijn verwijderd, %sB schijfruimte is vrijgemaakt.

en: Obsoletes
nl: Veroudert

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
nl: Oké, oké, als u een paasei krijgt, laat u me dan met rust?

en: Old configuration file is not a regular file: %s
nl: Het oude configuratiebestand is geen regulier bestand: %s

en: Online Help
nl: On-line Hulp

en: Only one of --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, and -u may be specified
nl: U mag slechts één van de volgende opties meegeven: --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, of -u.

en: Options
nl: Opties

en: Options:
nl: Opties:

en: Origin
nl: Origine

en: Origin URI:
nl: Origine-URI:

en: Origin:
nl: Origine:

en: Package
nl: Pakket

en: Package %s had been marked to reinstall, but the file for the current installed version %s is not available
nl: Pakket %s werd gemarkeerd voor een herinstallatie, maar het bestand voor de momenteel geïnstalleerde versie %s is niet beschikbaar

en: Package %s is not installed, cannot be marked/unmarked as automatically installed
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd; markering "automatisch geïnstalleerd" kan niet aan-/uitgezet worden

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd, kan een opwaardering niet verbieden

en: Package %s is not installed, so it will not be purged
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd, dus wordt het niet gewist

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd, dus wordt het niet verwijderd

en: Package %s is not on hold
nl: Pakket %s is niet te handhaven

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
nl: Pakket %s kan niet opgewaardeerd worden, kan een opwaardering niet verbieden

en: Package %s:
nl: Pakket %s:

en: Package Download
nl: Pakket Ophalen

en: Package information: dependency list
nl: Pakketinformatie: vereistenlijst

en: Package information: version list
nl: Pakketinformatie: versielijst

en: Package name or pattern for "forget new"
    
    Hints:
     * empty, to mark all packages as not new
     * 'aptitude' to unmark a single package
     * '~sdoc' to unmark all packages from section "doc"
nl: Pakketnaam of patroon voor "forget new"
    
    Suggesties:
     * leeg, om alle pakketten als niet nieuw te markeren
     * 'aptitude' om de markering weg te halen van een enkel pakket
     * '~sdoc' om de markering weg te halen van alle pakketten uit sectie "doc"

en: Package name or pattern for "forget new" (empty for all packages):
nl: Pakketnaam of patroon voor "forget new" (leeg voor alle pakketten):

en: Package names provided by %s
nl: Pakketnamen waarin door %s voorzien wordt

en: Package not found: %s, from %s
nl: Pakket niet gevonden: %s, van %s

en: Package:
nl: Pakket:

en: Packages
nl: Pakketten

en: Packages (debtags)
nl: Pakketten (debtags)

en: Packages (flat)
nl: Pakketten (vlak)

en: Packages (source)
nl: Pakketten (broncode)

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
nl: Pakketten die automatisch hun huidige staat behouden
     Deze pakketten kunnen opgewaardeerd worden, maar ze zijn achtergehouden in hun huidige staat om het breken van afhankelijkheden te vermijden.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
nl: Automatisch te installeren pakketten om aan een vereiste te voldoen
     Deze pakketten worden geïnstalleerd omdat ze vereist zijn door een ander pakket dat u wilt installeren.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
nl: Pakketten die verwijderd worden door niet nagekomen vereisten
     Deze pakketten worden verwijderd omdat één of meer van de door hen vereiste pakketten niet langer beschikbaar zijn, of omdat een ander pakket met hen conflicteert.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
nl: Vastgehouden pakketten
     Deze pakketten kunnen opgewaardeerd worden, maar u hebt gevraagd ze vast te houden op hun huidige versie.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
nl: Pakketten die verwijderd worden omdat ze niet langer gebruikt worden
     Deze pakketten worden verwijderd omdat ze automatisch geïnstalleerd werden om afhankelijkheden na te komen. De geplande actie zorgt ervoor dat geen van de geïnstalleerde pakketten er nog in 'belangrijke mate' afhankelijk van is.

en: Packages depending on %s
nl: Pakketten die afhangen van %s

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
nl: Pakketten die aan dit patroon beantwoorden zullen altijd behandeld worden alsof een geïnstalleerd pakket ervan afhankelijk is: ze zullen nooit het voorwerp uitmaken van een operatie om ongebruikte pakketten te verwijderen.

en: Packages requiring %s:
nl: Pakketten die afhangen van %s:

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
nl: Pakketten die gedeeltelijk geïnstalleerd zijn
     Deze pakketten zijn niet volledig geïnstalleerd en geconfigureerd; gepoogd zal worden hun installatie te voltooien.

en: Packages that should never be automatically removed
nl: Pakketten die nooit automatisch verwijderd mogen worden

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
nl: Te degraderen pakketten
     Een oudere versie van deze pakketten dan de momenteel geïnstalleerde zal worden geïnstalleerd.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
nl: Te installeren pakketten
     Deze pakketten zijn handmatig geselecteerd voor installatie op uw computer.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
nl: Opnieuw te installeren pakketten
     Deze pakketten worden opnieuw geïnstalleerd.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
nl: Te verwijderen pakketten
     Deze pakketten zijn handmatig geselecteerd voor verwijdering.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
nl: Op te waarderen pakketten
     Deze pakketten zullen worden opgewaardeerd naar een nieuwere versie.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
nl: Pakketten die aanbevolen worden door andere pakketten
     Deze pakketten zijn niet strikt vereist, maar ze kunnen nodig zijn om te voorzien in volledige functionaliteit voor bepaalde programma's die op dit moment geïnstalleerd of opgewaardeerd worden.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
nl: Pakketten die gesuggereerd worden door andere pakketten
     Deze pakketten zijn niet vereist om uw systeem correct te laten werken, maar ze kunnen voorzien in verbeterde functionaliteit voor bepaalde programma's die op dit moment geïnstalleerd worden.

en: Packages which depend on %s
nl: Pakketten die afhangen van %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
nl: Pakketten met niet voldane vereisten
     De afhankelijkheidsvereisten van deze pakketten zullen niet worden nagekomen nadat de installatie is voltooid.
     .
     De aanwezigheid van deze boom geeft waarschijnlijk aan dat iets defect is, ofwel op uw systeem ofwel in het Debian-archief.

en: Packages:
nl: Pakketten:.

en: Parse error
nl: Ontleedfout

en: Parsing the changelog of %s version %s...
nl: Bezig met het verwerken van de log van wijzigingen van %s versie %s...

en: Pause after downloading files
nl: Pauzeer na het ophalen van bestanden

en: Perform Changes
nl: Wijzigingen Doorvoeren

en: Perform all pending installs and removals
nl: Voer alle aanhangige installaties en verwijderingen uit

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
nl: Voer de acties behorend bij de momenteel geselecteerde oplossing uit.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
nl: Voer de acties van de momenteel geselecteerde oplossing uit en sluit dit tabblad.

en: Performing actions...
nl: Uitvoeren van acties...

en: Perhaps the package lists are out of date, please try 'aptitude update' (or equivalent); otherwise some packages or versions are not available from the current repository sources
nl: Misschien zijn de pakketlijsten verouderd; gelieve 'aptitude update' (of een equivalent ervan) te proberen; anders zijn sommige pakketten of versies ervan niet beschikbaar op de huidige pakketbronnen

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
nl: Label voorbehouden voor de uitleg dat twee configuratiebestanden vergeleken worden.
    Deze tekst moet niet zichtbaar worden in het programma.

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
nl: Plaats de schijf met opschrift "%s" in het station "%s"

en: Please wait; reloading cache...
nl: Even geduld; cache wordt opnieuw geladen...

en: Popcon
nl: Populariteitsscore

en: PreDepends
nl: Hangt volledig af van

en: Preferences
nl: Voorkeursinstellingen

en: Preparing to download changelogs
nl: Ophalen van de logs van wijzigingen wordt voorbereid.

en: Preparing to download the changelog of %s
nl: Ophalen van log van wijzigingen aan %s wordt voorbereid

en: Preparing to download the changelog of %s version %s.
nl: Ophalen van de log van wijzigingen van %s versie %s wordt voorbereid.

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
nl[0]: Druk "%s" om <span size='large'>%d</span> opwaardering van de <span size='large'>%d</span> te installeren.
nl[1]: Druk "%s" om <span size='large'>%d</span> opwaarderingen van de <span size='large'>%d</span> te installeren.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
nl[0]: Druk "%s" om te proberen de <span size='large'>%d</span> resterende opwaardering handmatig te installeren.
nl[1]: Druk "%s" om te proberen de <span size='large'>%d</span> resterende opwaarderingen handmatig te installeren.

en: Press Return to continue, 'q' followed by Return to quit.
nl: Druk enter om verder te gaan, 'q' gevolgd door Return om af te sluiten.

en: Press Return to continue.
nl: Druk enter om verder te gaan.

en: Press any key to continue...
nl: Druk een toets in om voort te gaan...

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Preview of package installation
nl: Voorbeeldweergave van de pakketinstallatie.

en: Preview:
nl: Voorbeeldweergave:

en: Previous
nl: Vorige

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Priority %s
nl: Prioriteit %s

en: Priority:
nl: Prioriteit:

en: Problem creating temporary dir: %s
nl: Probleem met het aanmaken van de tijdelijke map: %s

en: Problem parsing '%s', is it corrupt or malformed? You can try to recover from '%s.old'.
nl: Probleem bij het ontleden van '%s'; is het beschadigd of ongeldig? U kunt trachten het te herstellen op basis van '%s.old'.

en: ProgName
nl: Programmanaam

en: ProgVer
nl: Programmaversie

en: Progress
nl: Voortgang

en: Prompt for confirmation at exit
nl: Vraag om bevestiging bij het afsluiten

en: Provided by
nl: Voorzien door

en: Provides
nl: Voorziet in

en: Provides: cannot be broken
nl: Voorziet in: mag niet defect raken

en: Purge
nl: Wissen (inclusief configuratie)

en: Purge %s
nl: Verwijder (inclusief configuratie) %s

en: REINSTALL
nl: HERINSTALLEREN

en: REMOVE
nl: VERWIJDEREN

en: REMOVE, DEPENDENCIES
nl: VERWIJDEREN, VEREISTEN

en: REMOVE, NOT USED
nl: VERWIJDEREN, NIET GEBRUIKT

en: R^einstall
nl: H^erinstalleren

en: Ran out of time while trying to find a solution.
nl: Tijdslimiet overschreden bij het zoeken van een oplossing.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
nl: Tijdslimiet overschreden bij het proberen oplossen van vereisten (druk "%s" om harder te proberen)

en: Read the full user's manual of aptitude
nl: Lees de volledige gebruikershandleiding van aptitude

en: Reading extended state information
nl: Uitgebreide statusinformatie aan het lezen

en: Reading task descriptions
nl: Lezen van taakbeschrijvingen

en: Really Continue
nl: Werkelijk verdergaan

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
nl: Echt uw persoonlijke instellingen negeren en de standaarden herladen?

en: Really quit Aptitude?
nl: Aptitude echt afsluiten?

en: Recommendations
nl: Aanbevelingen

en: Recommended Packages
nl: Aanbevolen Pakketten

en: Recommends
nl: Beveelt aan

en: Reinstall
nl: Herinstalleren

en: Reject Breaking ^Holds
nl: Bev^roren pakketten niet breken

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
nl: Verwerp elke actie die zou leiden tot een wijziging van de toestand van vastgehouden pakketten of tot de installatie van verboden versies

en: Rejected
nl: Verworpen

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
nl: Weigert de installatie van %s versie %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
nl: Weigert het verwijderen van %s

en: Related Dependencies
nl: Gerelateerde Vereisten

en: Reload the package cache
nl: Herlaad de pakketcache

en: Remove
nl: Verwijder

en: Remove %F [%s (%s)]
nl: Verwijder %F [%s (%s)]

en: Remove %s
nl: Verwijder %s

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
nl: Verwijder %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Remove all package files after successful operations (e.g. install)
nl: Verwijder alle pakketbestanden na succesvolle operaties (bijv. installeren)

en: Remove and purge configuration/data
nl: Verwijder en wis configuratie/gegevens

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
nl: Verouderde pakketbestanden verwijderen na het ophalen van nieuwe pakketlijsten

en: Remove the filter from the package list
nl: Verwijder de filter van de pakketlijst

en: Remove the following packages:
nl: Verwijder de volgende pakketten:

en: Remove unused packages automatically
nl: Verwijder automatisch ongebruikte pakketten

en: Remove(%s provides %s)
nl: Verwijder(%s voorziet in %s)

en: Remove(%s)
nl: Verwijder(%s)

en: Removing %s
nl: Verwijderen van %s

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het verwijderen van %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Removing %s is rejected.
nl: Verwijderen van %s werd geweigerd.

en: Repeat the last search
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht

en: Repeat the last search in the opposite direction
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht in tegengestelde richting

en: Replace configuration file
    '%s'?
nl: Vervangen van configuratiebestand
    '%s'?

en: Replaces
nl: Vervangt

en: Req
nl: Ver

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
nl: Vereist de installatie van %s versie %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
nl: Vereist het verwijderen van %s

en: Reset all settings to the system defaults
nl: Herstel alle instellingen naar de systeemstandaard

en: Resolve Dependencies
nl: Vereisten Oplossen

en: Resolve Upgrade Manually
nl: Opwaardering handmatig oplossen

en: Resolve dependencies
nl: Vereisten oplossen

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
nl: Deze vereisten handmatig oplossen? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
nl: Oplosser

en: Resolver state successfully written!
nl: Toestand van oplosser met succes weggeschreven!

en: Resolving dependencies...
nl: Bezig met het oplossen van vereisten...

en: Restart the program as root; your settings will be preserved
nl: Start het programma opnieuw op als systeembeheerder; uw instellingen zullen bewaard blijven

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: Search
nl: Zoeken

en: Search backwards
nl: Zoek achterwaarts

en: Search backwards for:
nl: Zoek achterwaarts naar:

en: Search for packages.
nl: Zoek naar pakketten.

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
nl: Zoek oplossingen voor niet nagekomen vereisten

en: Search for:
nl: Zoek naar:

en: Search forwards
nl: Zoek voorwaarts

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken...

en: Section
nl: Sectie

en: Section:
nl: Sectie:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org (or mirrors).
nl: Veiligheidsupdates
     Veiligheidsupdates voor deze pakketten zijn beschikbaar op security.debian.org (of spiegelservers).

en: See the manual page for a complete list and description of all the options.
nl: Zie de man-pagina voor een volledige lijst en beschrijving van alle opties.

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
nl: Kies voor het opzoeken één of meer pakketten om mee te beginnen en een pakket om mee te eindigen.

en: Select the first solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de eerste oplossing voor de vereistenproblemen.

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
nl: Selecteer de voorlopig laatst gegenereerde oplossing voor de vereistenproblemen.

en: Select the next solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de volgende oplossing voor de vereistenproblemen.

en: Select the previous solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de vorige oplossing voor de vereistenproblemen.

en: Select the version of %s that should be used:
nl: Selecteer de versie van %s die moet gebruikt worden:

en: Selected Package
nl: Gekozen pakket

en: Selected status
nl: Gekozen status

en: Set as automatic
nl: Als automatisch markeren

en: Set as manual
nl: Als handmatig markeren

en: Setting package %s as not on hold
nl: Pakket %s wordt ingesteld als niet te handhaven

en: Setting package %s on hold
nl: Pakket %s wordt als te handhaven ingesteld

en: Setup custom game
nl: Stel aangepast spel in

en: Short Description
nl: Beknopte beschrijving

en: Show
nl: Toon

en: Show broken packages
nl: Toon defecte pakketten

en: Show partial search results (incremental search)
nl: Toon gedeeltelijke zoekresultaten (oplopende zoekopdracht)

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
nl: Toon de volgorde waarin de acties van de huidige oplossing uitgevoerd werden en de vereiste die tot elk van die acties aanleiding gaf.

en: Show:
nl: Toon:

en: Skipping this solution, I've already seen it.
nl: Oplossing wordt overgeslagen; is reeds verwerkt.

en: Solution %s of %s.
nl: Oplossing %s van %s.

en: Some dependencies of %B%s %s%b are not satisfied:
nl: Enkele vereisten van %B%s %s%b  zijn niet voldaan:

en: Some files failed to download
nl: Ophalen van sommige bestanden is mislukt

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
nl: Sommige indexbestanden konden niet opgehaald worden. Ze werden genegeerd ofwel werden oudere versies gebruikt.

en: Some packages were broken and have been fixed:
nl: Enkele pakketten waren defect en zijn gerepareerd:

en: Sorting policy '%s' takes no arguments
nl: Sorteerrichtlijn '%s' kent geen opties

en: Source
nl: Bron

en: Source Package:
nl: Bronpakket:

en: Source package %s:
nl: Bronpakket %s:

en: Source:
nl: Bron:

en: Starting search with parameters %ls
nl: Zoekopdracht wordt gestart met parameters %ls

en: State
nl: Toestand

en: Status
nl: Toestand

en: Stop it!
nl: Stop ermee!

en: Subcommand needs arguments:
nl: Het subcommando heeft argumenten nodig:

en: Subcommand unknown/unhandled:
nl: Subcommando onbekend/niet in gebruik:

en: Subprocess exited with an error, probably due to one of these reasons:
     - incorrect password,
     - insufficient permissions to become root, or
     - root login disabled
nl: Subproces sloot af met een fout, wellicht door een van de volgende redenen:
     - foutief wachtwoord,
     - onvoldoende rechten om root te worden, of
     - login voor root is uitgeschakeld

en: Suggests
nl: Suggereert

en: Supported subcommand not found, needs one of:
nl: Ondersteund subcommando niet gevonden; vereist één van:

en: TAGLESS PACKAGES
nl: PAKKETTEN ZONDER TAGS

en: Tag/user-tags
nl: Merkteken/gebruikerslabels

en: Tags of %s:
nl: Tags van %s:

en: Tasks
nl: Taken

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
nl: Uiteindelijke richtlijn '%s' moet de laatste richtlijn zijn in de lijst

en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
nl: De uitdrukking ?%s moet worden gebruikt in een "brede" context (een context ofwel op het hoogste niveau ofwel ingesloten door ?%s).

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
nl: De cache van apt is niet beschikbaar; kan auto-clean niet uitvoeren.

en: The board height must be a positive integer
nl: De bordhoogte moet een positief geheel getal zijn

en: The board width must be a positive integer
nl: De bordbreedte moet een positief geheel getal zijn

en: The candidate version %s has priority %s
nl: De kandidaatversie %s heeft prioriteit %s

en: The changelog is empty.
nl: De log van wijzigingen is leeg.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
nl: Het configuratiebestand %s werd gewijzigd (door u of door een script). Met dit pakket wordt een bijgewerkte versie meegeleverd. Indien u uw huidige versie wenst te behouden, kies dan 'Nee'. Wilt u het huidige bestand vervangen en de nieuwe versie van de pakketbeheerders installeren?

en: The default color may only be used as a background.
nl: De standaardkleur kan enkel als achtergrond worden gebruikt.

en: The default display-limit for package views
nl: De standaard limiet voor pakketweergaven

en: The default grouping method for package views
nl: Het standaardmodel voor de gegroepeerde weergave van pakketten

en: The display format for package views
nl: De opmaak van pakketweergaven

en: The display format for the header line
nl: De opmaak van de kopregel

en: The display format for the status line
nl: De opmaak van de statusregel

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
nl: Het ophalen is nog steeds bezig. Moet het geannuleerd worden?

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
nl: De volgende ESSENTIËLE pakketten zullen door deze actie DEFECT raken:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
nl: De volgende ESSENTIËLE pakketten zullen worden VERWIJDERD!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
nl: De volgende NIEUWE pakketten zullen automatisch worden geïnstalleerd:

en: The following NEW packages will be installed:
nl: De volgende NIEUWE pakketten zullen worden geïnstalleerd:

en: The following actions will resolve these dependencies:
nl: De volgende acties zullen deze vereisten oplossen:

en: The following actions will resolve this dependency:
nl: De volgende acties zullen deze vereiste oplossen:

en: The following commands are available:
nl: De volgende commando's zijn beschikbaar:

en: The following packages are BROKEN:
nl: De volgende pakketten zijn DEFECT:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
nl: De volgende pakketten worden AANGERADEN, maar zullen NIET worden geïnstalleerd:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
nl: De volgende pakketten worden GESUGGEREERD, maar zullen NIET worden geïnstalleerd:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
nl: De volgende pakketten zijn niet in gebruik en zullen worden VERWIJDERD:

en: The following packages conflict with %B%s %s%b and will be broken by its installation:
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s %s%b en zullen defect raken bij zijn installatie:

en: The following packages conflict with %B%s %s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s %s%b, of hangen af van een versie ervan die niet wordt geïnstalleerd:

en: The following packages conflict with %B%s %s%b:
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s %s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten conflicteren met versie %B%s%b van %B%s%b, en zullen defect raken als het %s is.

en: The following packages depend on %B%s %s%b and are broken:
nl: De volgende pakketten hangen af van %B%s %s%b en zijn defect:

en: The following packages depend on %B%s %s%b and will be broken by its removal:
nl: De volgende pakketten hangen af van %B%s %s%b en zullen defect raken door het te verwijderen:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s %s%b, verschillend van de momenteel geïnstalleerde versie van %B%s%b, of conflicteren met de momenteel geïnstalleerde versie:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s %s%b, verschillend van de momenteel geïnstalleerde versie van %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b which is not going to be installed.
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s %s%b die niet wordt geïnstalleerd:

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten hangen af van de momenteel geïnstalleerde versie van %B%s%b (%B%s%b), of conflicteren met de versie die het zal zijn %s naar (%B%s%b), en zullen defect raken als het %s is.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten hangen af van versie %B%s%b van %B%s%b en zullen defect raken als het %s is.

en: The following packages have been automatically kept back:
nl: De volgende pakketten werden automatisch achtergehouden:

en: The following packages have been kept back:
nl: De volgende pakketten werden achtergehouden:

en: The following packages have unmet dependencies:
nl: De volgende pakketten hebben niet-voldane vereisten:

en: The following packages will NOT be UPGRADED:
nl: De volgende pakketten zullen NIET OPGEWAARDEERD worden:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
nl: De volgende pakketten zullen worden GEDEGRADEERD:

en: The following packages will be REINSTALLED:
nl: De volgende pakketten zullen OPNIEUW worden GEÏNSTALLEERD:

en: The following packages will be REMOVED:
nl: De volgende pakketten zullen worden VERWIJDERD:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
nl: De volgende pakketten zullen automatisch worden VERWIJDERD:

en: The following packages will be upgraded:
nl: De volgende pakketten zullen worden opgewaardeerd:

en: The following partially installed packages will be configured:
nl: De volgende gedeeltelijk geïnstalleerde pakketten zullen worden geconfigureerd:

en: The list of sources could not be read.
nl: De bronnenlijst kon niet gelezen worden.

en: The maximum cost value was exceeded.
nl: De maximale kostenwaarde werd overschreden.

en: The name and description of the package.
nl: De naam en beschrijving van het pakket.

en: The package archives that contain this version.
nl: De pakketarchieven die deze versie bevatten.

en: The package cache is not available.
nl: De pakketcache is niet beschikbaar.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
nl: De pakketcache is niet beschikbaar; onmogelijk om pakketten op te halen en te installeren.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
nl: De pakketindexbestanden zijn gecorrumpeerd. Veld 'Filename:' voor pakket %s ontbreekt.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nl: De pakketlijst of het statusbestand kon niet worden ontleed of geopend.

en: The process or trying to execute it exited with status/errno: %d
nl: Het proces dat het probeerde uit te voeren sloot af met statuscode/foutcode: %d

en: The version %s is available in the following archives:
nl: De versie %s is aanwezig in de volgende archieven:

en: The version number of the package.
nl: Het versienummer van het pakket.

en: There are no Easter Eggs in this program.
nl: Dit programma bevat geen paaseieren.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
nl[0]: Er is %d nieuw verouderd pakket.
nl[1]: Er zijn %d nieuwe verouderde pakketten.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
nl[0]: Er is %d nieuw verouderd pakket:
nl[1]: Er zijn %d nieuwe verouderde pakketten:

en: There really are no Easter Eggs in this program.
nl: Er bevinden zich echt geen paaseieren in dit programma.

en: This action is currently approved; it will be selected whenever possible.
nl: Deze actie wordt momenteel goedgekeurd; ze zal telkens wanneer mogelijk gekozen worden.

en: This action is currently rejected; it will not appear in new solutions.
nl: Deze actie wordt momenteel verworpen; ze zal niet langer voorkomen in nieuwe oplossingen.

en: This action was selected because %ls.
nl: Deze actie werd gekozen omwille van %ls.

en: This aptitude does not have Super Cow Powers.
nl: Deze aptitude heeft geen Super Koekrachten.

en: This feature is not implemented, yet.
nl: Deze functionaliteit wordt momenteel nog niet geïmplementeerd.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
nl: Deze bestandslijst heeft betrekking op de momenteel geïnstalleerde versie "%s", niet de gekozen versie "%s".

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
nl[0]: Deze groep bevat %d pakket.
nl[1]: Deze groep bevat %d pakketten.

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
nl: Deze optie regelt de wijze waarop aptitude de regels van de pakkettenlijst vorm geeft. Raadpleeg de gebruikershandleiding van aptitude voor informatie over hoe de opmaak van een weergavemodel gespecificeerd kan worden.

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
nl: Deze optie regelt de wijze waarop aptitude de kopregel (de regel boven de pakkettenlijst) vorm geeft. Raadpleeg de gebruikershandleiding van aptitude voor informatie over hoe de opmaak van een weergavemodel gespecificeerd kan worden.

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
nl: Deze optie regelt de wijze waarop aptitude de statusregel (de regel tussen de pakkettenlijst en het deelgebied eronder) vorm geeft. Raadpleeg de gebruikershandleiding van aptitude voor informatie over hoe de opmaak van een weergavemodel gespecificeerd kan worden.

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
nl: Deze optie regelt de wijze waarop aptitude de pakkettenlijst organiseert. Raadpleeg de gebruikershandleiding van aptitude voor informatie over hoe u een methode voor de gegroepeerde weergave van pakketten kunt definiëren.

en: This option controls the server used to download changelogs.  You should only need to change this if the changelogs move to a different URL.
nl: Deze optie bepaalt welke server gebruikt wordt voor het ophalen van logs van wijzigingen. U dient dit enkel aan te passen indien de logs van wijzigingen naar een andere URL verhuizen.

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
nl: Deze optie bepaalt of aptitude na het ophalen van pakketten eerst een bevestiging vraagt vooraleer wordt gestart met de installatie ervan.

en: To continue, enter "%s" (or "%s"); to abort, enter "%s" (or "%s"):
nl: Geef "%s" (of "%s") in om verder te gaan, geef "%s" (of "%s") in om af te breken:

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
nl: Geef "%s" in om verder te gaan, geef "%s" in om af te breken:

en: To continue, type the phrase "%s" (or: "%s"):
nl: Om verder te gaan, type de zin "%s" (of: "%s"):

en: To continue, type the phrase "%s":
nl: Om verder te gaan, type de zin "%s":

en: To view a solution, select it from the list to the right.
nl: Om een oplossing te bekijken, moet u ze kiezen uit de lijst aan de rechterkant.

en: Toggle ^Approved
nl: ^Goedgekeurd aan-/uitzetten

en: Toggle ^Rejected
nl: Ver^worpen aan-/uitzetten

en: Toggle automatic status
nl: De automatische status aan/uit-schakelen

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
nl: Aan-/Uitzetten dat de momenteel geselecteerde actie goedgekeurd wordt

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
nl: Aan-/Uitzetten dat de momenteel geselecteerde actie verworpen wordt.

en: Too many arguments to '%s' grouping policy
nl: Te veel opties voor groeperingsrichtlijn '%s'

en: Total Progress:
nl: Totale voortgang:

en: Triggers awaited
nl: Wachten op triggers

en: Triggers pending
nl: Triggers wachten op afhandeling

en: True
nl: Waar

en: Trying to fix broken packages...
nl: Poging om defecte pakketten te repareren...

en: UI options
nl: Gebruikersinterface-opties

en: UNAVAILABLE
nl: NIET AANWEZIG

en: UNCONFIGURED
nl: NIET GECONFIGUREERD

en: UNSATISFIED
nl: NIET VOLDAAN

en: UPGRADE
nl: OPWAARDEREN

en: URL to use to download changelogs
nl: Te gebruiken URL voor het ophalen van changelogs (logs van wijzigingen)

en: Unable to apply some actions but Aptitude::CmdLine::Fix-Broken (-f) is enabled, continuing...
nl: Kon sommige acties niet aanwenden, maar Aptitude::CmdLine::Fix-Broken (-f) werd gebruikt, er wordt verdergegaan...

en: Unable to apply some actions, aborting
nl: Kon sommige acties niet toepassen; er wordt afgebroken

en: Unable to calculate an upgrade.
nl: Kan een opwaardering niet berekenen.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
nl: Kan een opwaardering niet berekenen. Druk "%s" om handmatig naar een oplossing te zoeken.

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
nl: Kan vereisten niet corrigeren, enkele pakketten kunnen niet geïnstalleerd worden

en: Unable to correct for unavailable packages
nl: Kan geen correctie uitvoeren voor niet aanwezige pakketten

en: Unable to create temporary filename from prefix "%s"
nl: Kan tijdelijk bestand niet aanmaken vanuit voorvoegsel "%s"

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
nl: Kan het uitvoerbestand niet aanmaken: kindproces sloot af met status %d.

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
nl: Kan het uitvoerbestand niet aanmaken: kindproces gedood door signaal %d.

en: Unable to create truncated cache: %s.
nl: Kan ingekorte cache niet aanmaken: %s.

en: Unable to fetch some packages; try '-o %s=true' to continue with missing packages
nl: Kan sommige pakketten niet ophalen. Probeer de optie '-o %s=true' om voort te gaan ondanks het ontbreken van pakketten

en: Unable to find a solution to apply.
nl: Niet mogelijk om een toepasbare oplossing te vinden.

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
nl: Geen versie "%s" gevonden voor pakket "%s"

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
nl: Geen archief "%s" gevonden voor het pakket "%s"

en: Unable to find the source package for "%s"
nl: Kan het bronpakket voor "%s" niet vinden.

en: Unable to fork: %s
nl: Kan %s geen afsplitsing van zichzelf (fork) laten maken

en: Unable to list files in "%s"
nl: Kan lijst bestanden in "%s" niet weergeven

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
nl: Kan het bestand %s/aptitude.glade. met de beschrijving van de gebruikersinterface niet laden.

en: Unable to locate package %s
nl: Kan pakket %s niet opsporen

en: Unable to lock the download directory
nl: Kan de downloadmap niet vergrendelen

en: Unable to open %ls
nl: Kan %ls niet openen

en: Unable to open %s for writing
nl: Kan %s niet openen om te schrijven

en: Unable to open %s to log actions
nl: Kan %s niet openen om acties bij te houden

en: Unable to parse pattern %s
nl: Kan patroon %s niet ontleden

en: Unable to parse pattern after "%s"
nl: Kan patroon na "%s" niet ontleden

en: Unable to parse pattern at '%s'
nl: Kan patroon bij '%s' niet ontleden

en: Unable to parse some match patterns.
nl: Kan sommige vergelijkingspatronen niet ontleden.

en: Unable to parse the default match patterns.
nl: Kan de standaard vergelijkingspatronen niet ontleden.

en: Unable to remove "%s"
nl: Kan "%s" niet verwijderen

en: Unable to remove "%s": %s
nl: Kan "%s" niet verwijderen: %s

en: Unable to remove directory "%s"
nl: Kan map "%s" niet verwijderen

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
nl: Kan de oude tijdelijke map niet verwijderen; u dient %s handmatig te verwijderen.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade because the resolver timed out.
      You may be able to solve this problem by increasing
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (currently %d).
nl: Oplossen van vereisten voor de opwaardering is mislukt, omdat de tijd voor de oplosser verliep.
      Misschien kunt u dit probleem verhelpen door het verhogen van
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (momenteel %d).

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: %s
nl: Kan vereisten voor de opwaardering niet oplossen: %s

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: no solution found.
nl: Kan vereisten voor de opwaardering niet oplossen: geen oplossing gevonden.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
nl: Niet gelukt om de vereisten op te lossen! Gestopt...

en: Unable to resolve dependencies.
nl: Kan vereisten niet oplossen.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
nl: Kan vereisten niet oplossen; u kunt met --full-resolver proberen.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s
nl: Kan niet voldoen aan de bouwvereisten: %s

en: Unable to stat "%s"
nl: Kan status van "%s" niet bepalen

en: Unable to stat %s.
nl: Kan status van %s niet vaststellen.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
nl: Formaat voor pakketweergave na "%ls" kan niet geconverteerd worden

en: Uncaught exception: %s
nl: Niet opgevangen uitzondering: %s

en: Uncompressed Size:
nl: Niet-gecomprimeerde grootte:

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo the last package operation or group of operations
nl: Maak de laatste pakketbewerking of groep van bewerkingen ongedaan

en: Unexpected %s
nl: Onverwachte %s

en: Unexpected ')'
nl: Onverwacht ')'

en: Unexpected argument following "keep-all"
nl: Onverwacht aargument na "keep-all"

en: Unexpected empty expression
nl: Onverwachte lege expressie

en: Unexpected empty tree title after "%s"
nl: Onverwachte lege boomtitel na "%s"

en: Unexpected end-of-file on standard input
nl: Onverwacht bestandseinde in standaardinvoer

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
nl: Onverwachte patroonoptie na "keep-all"

en: Unhandled packages method in task %s: %s
nl: Taak %s bevat een niet-verwerkte pakketmethode: %s

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown action type: %s
nl: Onbekend actietype: %s

en: Unknown alignment type '%s'
nl: Onbekend type uitlijning '%s'

en: Unknown command "%s"
nl: Onbekend commando "%s"

en: Unknown dependency type: %s
nl: Onbekend vereistentype: %s

en: Unknown grouping policy "%s"
nl: Onbekende groeperingsrichtlijn "%s"

en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
nl: Logniveau met onbekende naam "%s" (verwachtte "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", of "off").

en: Unknown multiarch type: %s
nl: Onbekend multiarch-type: %s

en: Unknown pattern type: %c
nl: Onbekend patroontype: %c

en: Unknown priority %s
nl: Onbekende prioriteit %s

en: Unknown style attribute %s
nl: Onbekend stijlattribuut %s

en: Unknown term type: "%s".
nl: Onbekend type uitdrukking: "%s".

en: Unknown version selection, something is very wrong.
nl: Onbekende versiekeuze; hier gaat iets grondig fout.

en: Unmarking package %s as automatically installed
nl: Bij pakket %s wordt de markering "automatisch geïnstalleerd" verwijderd

en: Unmatched '('
nl: Niet afgesloten '('

en: Unmatched '(' in '%s' grouping policy
nl: Niet afgesloten '(' in groeperingsrichtlijn '%s'

en: Unmatched '(' in grouping policy
nl: Niet afgesloten '(' in groeperingsrichtlijn

en: Unmatched '(' in sorting policy description
nl: Niet afgesloten '(' in beschrijving van sorteerrichtlijn

en: Unpacked
nl: Uitgepakt

en: Unrecognized attribute name "%s"
nl: Onbekende attribuutnaam "%s"

en: Unrecognized color name "%s"
nl: Onbekende kleurbenaming "%s"

en: Unrecognized input
nl: Niet herkende invoer

en: Unrecognized tasks
nl: Niet herkende taken

en: Unsatisfied dependencies
nl: Onvoldane vereisten

en: Unterminated literal string after %s
nl: Niet-afgesloten letterlijke string na %s

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update %s?
nl: %s bijwerken?

en: Updating package lists
nl: Bijwerken van pakketlijsten

en: Updating state and quitting...
nl: Status bijwerken en afsluiten...

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Bijwerken van pakketlijsten vereist beheerdersrechten die u momenteel niet heeft. Wenst u over te schakelen naar het beheerdersaccount?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
nl: Opwaardeerbare pakketten
     Er is een nieuwere versie van deze pakketten beschikbaar.

en: Upgrade
nl: Opwaarderen

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
nl: Doe opwaardering van %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
nl: Opwaarderen van %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Upgrade Summary
nl: Samenvatting van de opwaardering

en: Upgrade the following packages:
nl: Waardeer volgende pakketten op:

en: Upgrade to %s version %s
nl: Opwaarderen naar %s versie %s

en: Upgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
nl: Het opwaarderen van %s naar versie %s wordt verkozen boven alle niet aanvaarde alternatieven.

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
nl: Het opwaarderen van %s naar versie %s werd geweigerd.

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
nl: Gebruik: aptitude [-S fnaam] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
nl: Gebruik een ophaalindicator in de 'statusregel' voor alle ophaalacties

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
nl: Gebruik een prompt in mini-bufferstijl wanneer mogelijk

en: Use localized messages and dates in the log
nl: Berichten en datumaanduidingen in de log in gelokaliseerde (vertaalde) vorm weergeven

en: User Tags
nl: User-tags

en: User's Manual
nl: Gebruikershandleiding

en: User's ^Manual
nl: ^Gebruikershandleiding

en: User-tag '%s' already present for %s
nl: %s heeft reeds gebruikerslabel (user-tag) '%s'

en: Using default for %s string: '%s'
nl: Voor tekenreeks %s wordt de standaard gebruikt: '%s'

en: Using default value for %s string: '%s'
nl: Voor tekenreeks %s wordt de standaardwaarde gebruikt: '%s'

en: Version
nl: Versie

en: Version:
nl: Versie:

en: Versions of %s
nl: Versies van %s

en: View Details
nl: Bekijk de details

en: View a brief introduction to aptitude
nl: Bekijk een korte introductie van aptitude

en: View a list of frequently asked questions
nl: Bekijk een overzicht van veel gestelde vragen

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
nl: Bekijk alle pakketten op het systeem in één lijst zonder categorieën

en: View and/or adjust the actions that will be performed
nl: Bekijk en/of wijzig de acties die zullen worden uitgevoerd

en: View available packages (debtags grouping) and choose actions to perform
nl: Bekijk beschikbare pakketten (gegroepeerd volgens debtags) en kies uit te voeren acties

en: View available packages (flat, no grouping) and choose actions to perform
nl: Bekijk beschikbare pakketten (vlakke lijst zonder groepering) en kies uit te voeren acties

en: View available packages (source grouping) and choose actions to perform
nl: Bekijk beschikbare pakketten (gegroepeerd volgens broncode) en kies uit te voeren acties

en: View available packages and choose actions to perform
nl: Bekijk beschikbare pakketten en kies uit te voeren acties

en: View changes
nl: Wijzigingen bekijken

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
nl: bekijk de fouten die zich in het apt-systeem hebben voorgedaan sinds het opstarten van het programma.

en: View information about this program
nl: Bekijk informatie over dit programma

en: View next display
nl: Bekijk volgende weergave

en: View packages that it is recommended that you install
nl: Bekijk pakketten die voor installatie worden aanbevolen

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
nl: Bekijk de pakketten die voor installatie aanbevolen worden, maar die momenteel niet geïnstalleerd zijn.

en: View previous display
nl: Bekijk vorige weergave

en: View the detailed program manual
nl: Bekijk de gedetailleerde programmahandleiding

en: View the differences
nl: De verschillen bekijken

en: View the important changes made in each version of
nl: Overzicht van belangrijke wijzigingen in elke versie van

en: View the important changes made in each version of %s
nl: Overzicht van belangrijke wijzigingen in elke versie van %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
nl: Bekijk de aan dit Debian pakket gemaakte wijzigingen.

en: View the on-line help
nl: Bekijk de online hulp

en: View the package which will be affected by the selected action
nl: Bekijk het pakket dat voorwerp zal zijn van de geselecteerde actie

en: View the progress of the package download
nl: Bekijk de voortgang van het ophalen van het pakket

en: View the progress of the package list update
nl: Bekijk de voortgang van het bijwerken van de pakketlijst

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
nl: Bekijk de voorwaarden waaronder u aptitude mag kopiëren en distribueren

en: Views
nl: Weergaven

en: Virtual
nl: Virtueel

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
nl: Virtuele pakketten
     Deze pakketten bestaan niet; het zijn namen die andere pakketten gebruiken om een bepaalde functionaliteit te vereisen of daarin te voorzien.

en: Virtual package
nl: Virtueel pakket

en: Virtual package not provided by any package.
nl: Virtueel pakket waarin door geen enkel pakket wordt voorzien.

en: Virtual package provided by:
nl: Virtueel pakket waarin wordt voorzien door:

en: Visible?
nl: Zichtbaar?

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
nl: WAARSCHUWING: Het uitvoeren van deze actie zal waarschijnlijk de juiste
                  werking van uw systeem aantasten!
                  Ga NIET verder, tenzij u EXACT weet wat u doet!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
nl: WAARSCHUWING: de pakketcache is geopend in alleen-lezen modus! Deze wijziging en alle volgende wijzigingen zullen niet bewaard worden tenzij u de uitvoering stopt van alle andere op apt gebaseerde programma's en "Wordt systeembeheerder" kiest in het menu Acties.

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
nl: WAARSCHUWING: Van de volgende pakketten zullen niet-vertrouwde versies
                  worden geïnstalleerd!
    
    Niet-vertrouwde pakketten kunnen de veiligheid van uw systeem aantasten.
    Ga alleen verder met de installatie als u zeker weet dat het dat is wat u wilt.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
nl: BIZAR: onbekende optiecode meegekregen

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
nl: Wacht op bevestiging indien zich tijdens het ophalen van pakketten een fout voordeed. Start anders direct met de installatie ervan.

en: Waited for %s but it wasn't there
nl: Heb gewacht op %s dat er niet was

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
nl: Waarschuw wanneer geprobeerd wordt om als gewone gebruiker een geprivilegieerde actie uit te voeren

en: Warning: Invalid locale (please review locale settings, this might lead to problems later):
      %s
nl: Waarschuwing: ongeldige taaldefinitie (locale) (kijk de taaldefinitie-instellingen na, dit kan later problemen geven):
      %s

en: Waste time trying to find mines
nl: De tijd verdrijven met het proberen vinden van mijnen

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
nl: Wat het is? Een olifant die wordt opgegeten door een slang natuurlijk.

en: When an error occurs
nl: Als zich een fout voordoet

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
nl: Wanneer u pakketten installeert of verwijdert, zal een samenvatting van wat aptitude doet in dit bestand opgeschreven worden. Indien het eerste teken van de bestandsnaam een pijp-teken ('%B|%b') is, zal de rest van de bestandsnaam geïnterpreteerd worden als een shell-opdracht die de log op standaardinvoer ontvangt.

en: Whether the package is automatically installed.
nl: Of dit pakket automatisch geïnstalleerd werd.

en: Why Installed
nl: Waarom Geïnstalleerd

en: Width of board:
nl: Breedte van het bord:

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
nl: Zal %li pakketten installeren en %li pakketten verwijderen.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
nl: %s zal niet verwijderd worden; u dient de bestanden daarin na te kijken en ze handmatig te verwijderen.

en: Will not remove file, it is not a regular file: %s
nl: Zal bestand dat geen regulier bestand is, niet verwijderen: %s

en: Won
nl: Gewonnen

en: Would download/install/remove packages.
nl: Zou pakketten ophalen/installeren/verwijderen.

en: Would forget what packages are new
nl: Zou vergeten welke pakketten nieuw zijn

en: Would free %sB of disk space
nl: Er zal %sB schijfruimte vrijkomen

en: Would mark all packages as keep
nl: Zou alle pakketten markeren als te behouden in de huidige toestand

en: Would mark package %s as auto-installed=%d
nl: Zou pakket %s markeren als automatisch geïnstalleerd=%d

en: Would mark package %s as forbid to upgrade to version %s
nl: Zou pakket %s markeren als verboden op te waarderen naar versie %s

en: Would mark package %s as hold
nl: Zou pakket %s markeren als te handhaven

en: Would mark package %s as keep (or unhold)
nl: Zou pakket %s markeren als te behouden in huidige toestand (of als unhold)

en: Would resolve dependencies, but dependency resolution is disabled.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit <= 0)
nl: Zou vereistenproblemen oplossen, maar het oplossen van vereisten staat uit.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit <= 0)

en: Writing extended state information
nl: Schrijven van uitgebreide statusinformatie

en: Xtr
nl: Ext

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
nl: Ja, ik weet dat dit een zeer slecht idee is

en: You already are root!
nl: U bent reeds systeembeheerder!

en: You can only specify a package archive with an 'install' command
nl: U kunt enkel een pakketarchief opgeven bij een commando 'install' (installeren)

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command
nl: U kunt enkel een pakketversie opgeven bij het commando 'install' (installeren) of 'forbid-version' (verbied versie)

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
nl: U kunt enkel de log van wijzigingen aan officiële Debian-pakketten bekijken; %s is afkomstig van %s.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
nl: U kunt enkel de log van wijzigingen aan officiële Debian-pakketten bekijken; de oorsprong van %s is onbekend.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
nl: U kunt niet èn een archief èn een versie aangeven voor een pakket

en: You have won.
nl: U hebt gewonnen.

en: You lose!
nl: U verliest!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
nl: U kunt ook wijzigingen opgeven voor de acties die zullen ondernomen worden. Typ hiervoor een actie-teken gevolgd door één of meer pakketnamen (of patronen). De actie zal worden uitgevoerd op alle pakketten die u opgeeft. De volgende acties zijn beschikbaar:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
nl: U kunt de toestand van een pakket niet wijzigen terwijl er een download bezig is.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
nl: U wilt misschien de pakketlijsten bijwerken om deze ontbrekende bestanden te corrigeren

en: You must be root to update the package lists.
nl: U moet systeembeheerder zijn om de pakkettenlijsten bij te werken.

en: You must choose one to install.
nl: U moet er één kiezen om te installeren.

en: [ ERR] %s
nl: [FOUT] %s

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
nl: [%d(%d)/...] Bezig met het oplossen van vereisten

en: [%s] dpkg process complete.
nl: [%s] dpkg-proces is beëindigd.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
nl: [%s] dpkg-proces beëindigd; er blijven nog te verwerken pakketten over.

en: [%s] dpkg process failed.
nl: [%s] dpkg-proces mislukte.

en: [%s] dpkg process starting...
nl: [%s] dpkg-proces wordt gestart...

en: [Downloaded]
nl: [Opgehaald]

en: [ERROR]
nl: [FOUT]

en: [Hit]
nl: [Geraakt]

en: [IGNORED]
nl: [GENEGEERD]

en: [Working]
nl: [Bezig]

en: ^About
nl: ^Over

en: ^Become root
nl: ^Beheerder (root) worden

en: ^Changelog
nl: ^Log van wijzigingen

en: ^Clean package cache
nl: Schoon ^pakketcache op

en: ^Close
nl: ^Sluiten

en: ^Dependency handling
nl: ^Afhankelijkheidsafhandeling

en: ^Examine Solution
nl: ^Bestudeer Oplossing

en: ^Find
nl: ^Zoeken

en: ^Find Backwards
nl: Zoek ^Achterwaarts

en: ^First Solution
nl: ^Eerste Oplossing

en: ^Forbid Version
nl: Verbie^d Versie

en: ^Forget new packages
nl: ^Vergeet nieuwe pakketten

en: ^Help
nl: ^Hulp

en: ^Hold
nl: Bevrie^zen

en: ^Install
nl: ^Installeren

en: ^Install/remove packages
nl: ^Installeer/verwijder pakketten

en: ^Keep
nl: ^Behouden

en: ^Last Solution
nl: ^Laatste Oplossing

en: ^License
nl: ^Licentie

en: ^Limit Display
nl: ^Beperk Weergave

en: ^Miscellaneous
nl: ^Overige instellingen

en: ^News
nl: ^Nieuws

en: ^Next
nl: ^Volgende

en: ^Next Solution
nl: ^Volgende Oplossing

en: ^Play Minesweeper
nl: ^Mijnenveger spelen

en: ^Preferences
nl: ^Voorkeursinstellingen

en: ^Prev
nl: V^orige

en: ^Previous Solution
nl: V^orige Oplossing

en: ^Purge
nl: Wissen (^Purge)

en: ^Quit
nl: ^Afsluiten

en: ^Reload package cache
nl: ^Herlaad pakketcache

en: ^Remove
nl: ^Verwijderen

en: ^Revert options
nl: ^Herstel Opties

en: ^UI options
nl: ^Gebruikersinterface-opties

en: ^Un-Limit Display
nl: Annuleer Be^perking Weergave

en: ^Update package list
nl: ^Werk pakketlijst bij

en: ^View Target
nl: Bekijk ^doel

en: _File
nl: _Bestand

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Package
nl: _Pakket

en: _View
nl: _Bekijk

en: abort and quit
nl: afbreken en afsluiten

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
nl: stop automatische oplossing van vereisten; los ze handmatig op

en: accept the given package versions; display only solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to accept removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
nl: aanvaard de gegeven pakketversies; toon enkel oplossingen waarin ze voorkomen. Geef 'UNINST' op in plaats van een versie om het verwijderen van het pakket te accepteren. ID is het getal dat links van de actie staat.

en: accept the proposed changes
nl: aanvaard de voorgestelde wijzigingen

en: add
nl: voeg toe

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
nl: pas de toestand van de opgegeven pakketten aan, waarbij ACTIE één is van:

en: allowed
nl: toegestaan

en: any character
nl: om het even welk teken

en: anything
nl: om het even wat

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
nl: aptitude kan geen oplossing voor deze vereisten vinden. U kunt ze handmatig oplossen of 'n' typen om te stoppen.

en: awaiting trigger processing
nl: wachten op afhandeling van triggers

en: awaiting trigger processing by other package(s)
nl: wachten tot andere pakketten triggers afgehandeld hebben

en: breaks
nl: breekt

en: broken
nl: defect

en: but %s is installed
nl: maar %s is geïnstalleerd

en: but %s is installed and it is kept back
nl: maar %s is geïnstalleerd en wordt gehandhaafd

en: but %s is to be installed
nl: maar %s zal geïnstalleerd worden

en: but it is not going to be installed
nl: maar het zal niet geïnstalleerd worden

en: but it is not installable
nl: maar het is niet installeerbaar

en: by
nl: door

en: config-files
nl: configuratiebestanden

en: conflicts with
nl: conflicteert met

en: continue with the installation
nl: ga verder met de installatie

en: couldn't replace %s with %s
nl: kon %s niet vervangen met %s

en: d: %F
nl: a: %F

en: delete
nl: verwijderen

en: depends on
nl: hangt af van

en: display information about the action labeled ID from the solution.  The label is the integer printed to the left of the action.
nl: toon informatie over de actie met label ID uit de oplossing. Het label is het getal dat links van de actie afgedrukt staat.

en: downgrade
nl: degraderen

en: downgraded
nl: gedegradeerd

en: e: %F
nl: g: %F

en: enhances
nl: verbetert

en: enter the full visual interface
nl: geef de volledige grafische interface

en: examine the solution in the visual user interface
nl: onderzoek de oplossing in de visuele gebruikersinterface

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
nl: extract-cache-entries: tenminste één optie is vereist (de map
    waarin bestanden moeten worden weggeschreven).

en: failed to remove %s
nl: kon %s niet verwijderen

en: failed to rename %s to %s
nl: kon %s niet naar %s hernoemen

en: failed to save selections to dpkg database
nl: het opslaan van de selecties in de database van dpkg is mislukt

en: false
nl: onwaar

en: forbidden upgrade
nl: verboden opwaardering

en: foreign
nl: vreemde

en: give up and quit the program
nl: geef op en sluit het programma af

en: half-config
nl: half geconfigureerd

en: half-install
nl: half geïnstalleerd

en: held/unchanged
nl: gehandhaafd/ongewijzigd

en: hold
nl: handhaven

en: iconv of %s failed.
nl: iconv van %s is mislukt.

en: install
nl: installeren

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: installed locally
nl: lokaal geïnstalleerd

en: jump to the end of all the generated solutions and search for another
nl: spring naar onderaan de lijst met gegenereerde oplossingen en zoek een andere

en: leave %s unresolved
nl: laat %s onopgelost

en: legacy
nl: verouderd

en: log report
nl: logboekrapport

en: make_package_view: bad argument!
nl: make_package_view: slechte optie!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
nl: make_package_view: fout in opties -- foute kolomlijst voor statisch item

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
nl: make_package_view: fout in opties -- twee hoofdvensters??

en: make_package_view: no main widget found
nl: make_package_view: geen hoofdvenster gevonden

en: move to the next solution
nl: ga naar de volgende oplossing

en: move to the previous solution
nl: ga naar de vorige oplossing

en: new
nl: nieuw

en: no
nl: nee

en: no changes
nl: geen wijzigingen

en: no_key
nl: nee-toets

en: none
nl: geen

en: not a real package
nl: geen echt pakket

en: not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: not installed (configuration files remain)
nl: niet geïnstalleerd (configuratiebestanden blijven behouden)

en: obsoletes
nl: veroudert

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
nl: open: %d; gesloten: %d; uitgesteld: %d; conflicten: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
nl: open: %zd; gesloten: %zd; uitgesteld: %zd; conflicten: %zd

en: partially configured
nl: gedeeltelijk geconfigureerd

en: partially installed
nl: gedeeltelijk geïnstalleerd

en: popcon
nl: populariteitsscore

en: pre-depends on
nl: hangt volledig af van

en: provides
nl: voorziet in

en: purge
nl: wissen (purge)

en: purged
nl: gewist (purged)

en: r: %F
nl: o: %F

en: recommends
nl: beveelt aan

en: reinstall
nl: herinstalleren

en: reject the given package versions; don't display any solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to reject removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
nl: verwerp de gegeven pakketversies; toon geen oplossingen waarin ze voorkomen. Geef 'UNINST' op in plaats van een versie om het verwijderen van het pakket te verwerpen. ID is het getal dat links van de actie staat.

en: remove
nl: verwijder

en: replaces
nl: vervangt

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
nl: start automatische oplossing van vereisten om niet-voldane vereisten te repareren.

en: s: %F
nl: g: %F

en: same
nl: zelfde

en: search: You must provide at least one search term
nl: zoeken: U moet minstens één zoekterm opgeven

en: second
nl: seconde

en: seconds
nl: seconden

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
nl: toon informatie over één of meer pakketten; geef de pakketnamen op achter de 'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
nl: toon de Debian-changelogs van één of meer pakketten; geef de pakketnamen op achter de 'c'

en: suggests
nl: suggereert

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
nl: wissel tussen de inhoud van de oplossing en een uitleg voor de oplossing

en: toggle the display of changes in package sizes
nl: schakel de weergave van wijzigingen in pakketgroottes aan/uit

en: toggle the display of dependency information
nl: schakel de weergave van informatie over vereisten aan/uit

en: toggle the display of version numbers
nl: schakel de weergave van versienummers aan/uit

en: triggers-awaited
nl: wachten op triggers

en: triggers-pending
nl: triggers wachten op afhandeling

en: true
nl: waar

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
nl: probeer een reden te vinden voor de installatie van een bepaald pakket, of verklaar waarom het installeren van een pakket zou leiden tot de installatie van een ander pakket.

en: unconfigured
nl: niet geconfigureerd

en: unknown
nl: onbekend

en: unpacked
nl: uitgepakt

en: upgrade
nl: opwaarderen

en: upgraded
nl: opgewaardeerd

en: versions: You must provide at least one package selector
nl: versies: U moet minstens één pakketkeuzemethode opgeven

en: virtual
nl: virtueel

en: waitpid error: %d: '%s'
nl: waitpid-fout: %d: '%s'

en: y: %F
nl: j: %F

en: yes
nl: ja

en: yes_key
nl: ja-toets
